elit.eğitim

Temel itaat eğitimi

Adından da anlaşılacağı gibi köpeğe verilen itaat eğitimlerinin ilk aşaması ve en önemli olanıdır. Temel itaat eğitimini başarı ile tamamlamayan bir köpeğin diğer eğitimleri alması ya da başarılı olması beklenemez. Irkı ne olursa olsun her köpeğin zamanı geldiğinde temel itaat eğitimini almasını tavsiye ediyoruz. Temel itaat eğitimi köpeğinizin öğrendiği temel itaat komutlarının yanı sıra sizinle daha uyumlu yaşamasını sağlayan bir eğitimdir. Bu eğitim sayesinde köpeğinin algısı açılmakta ve isteklerinizi daha net bir şekilde anlamasını sağlamaktadır.

Temel itaat eğitimi sayesinde köpekle birlikte yaşam hayat standardınızı da bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Temel itaat eğitimi sevk kayışı ile verilen bir eğitim sistemidir. Bu sayede köpeğiniz tam anlamı ile sizin kontrolünüz altında olmakta ve sizin otoritenizi kayıtsız şartsız kabul etmektedir. Genellikle köpeklerimiz ev içinde bizleri dinlemekte zorluk çekmezler. Ancak dışarı çıktığınızda tamamen farklı bir karaktere bürünerek çevre şartlarından da etkilenerek neredeyse sizi hiç dinlemeyip oldukça zorlarlar. Temel itaat eğitimi bu sıkıntılı durumun ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

köpek temel itaat eğitim köpek temel itaat eğitim

Köpeğiniz 6 - 9 ay aralığında temel itaat eğitimi alabilir. Ancak Alabai, Kangal, Rottweiler, Cane Corsa, Mastif, Chow Chow, Husky, Samoyed gibi inatçı ve güçlü köpek ırklarında 5,5 aylık olduğunda temel itaat eğitimi almasını öneriyoruz. Çünkü köpeğinizin yaşı ilerledikçe kas yapısı güçlenerek ve karakteri oturmaya başladığı için eğitim alması zorlaşmaktadır. Ancak bu durum eğitim almayacağı anlamına da gelmemektedir. Temel itaat eğitimi 4 hafta sürmektedir. Köpeğiniz 4 hafta boyunca çiftliğimizde konaklar. Eğitimin ilk 3 haftasını eğitmenlerimiz ile son haftasını da sizlerle yapacağı çalışmalar ile tamamlar.

Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy temel itaat eğitimini anlatıyor

Temel itaat eğitiminde otur, yat, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutları öğretilmektedir. Takip komutu ile köpeğiniz sol tarafınızda sizin adımlarınıza uygun şekilde sizi takip etmeyi öğrenir. Bu sayede köpeğinizin sizi çekiştirmesini veya ani hareketler yapmasını önlemiş olursunuz. Açıkçası bu komutu öğrendikten sonra köpeğiniz sizi değil, siz köpeğinizi gezdirmiş oluyorsunuz. Otur komutu köpeğinizin sakin bir şekilde sol tarafınızda oturmasını sağlar. Köpeğinizin heyecanlı ve taşkın hareketlerde bulunmasını istemediğiniz anlarda sizi oldukça rahatlatacaktır. Bu komut aynı zamanda otur bekle komutunun da temelini oluşturmaktadır. Yat komutu ile köpeğiniz sakin ve uyumlu bir şekilde sol tarafınızda yere uzanır. Otur komutunda olduğu gibi köpeğinizin sakin bir şekilde yerde yatar durumda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu komutumuz da yat bekle komutumuzun temelini oluşturmaktadır.

 köpek temel itaat eğitimi köpek temel itaat eğitimi

Otur bekle komutu ile köpeğinizin kısa süreli beklemelerde sizin vereceğiniz diğer bir komuta kadar sakin bir şekilde oturarak beklemesini sağlarsınız. Dışarıdan gelebilecek her türlü harekete rağmen köpeğiniz sakin bir şekilde oturup sizi bekleyecektir. Kısa süreli beklemelerde rahatlıkla kullanabileceğiniz ve dışarıda keyifle dolaşmanızı sağlayacak temel itaat komutlarından biridir.

Yat bekle komutu ile köpeğinizin uzun süreli beklemelerde sizin vereceğiniz diğer bir komuta kadar sakin bir şekilde oturarak beklemesini sağlarsınız. Bu komut ile köpeğinizin yanından belli bir mesafede uzaklaşsanız bile sizi gördüğü sürece yerinden kımıldamayacaktır. Hayır komutu ile köpeğinizin yapmasını istemediğiniz davranışlarını engellenmesini sağlamış olursunuz. Hayır komutunu bütün yaşantınız içinde kullanabilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz yapılmaması gereken davranışları daha net bir şekilde anlamasını sağlayabilirsiniz. Hatta hata yapmaya meyilli olduğunda Hayır komutu ile bunu engellemeniz oldukça kolay olacaktır.  

elit yavru Can Paksoy karakter analizi 0533 407 63 63

elit.magazin

Pazar günleri Kanal D'de yayınlanan Magazin D programına Morkie, Poodle, Border Collie ve Pomeranian elit ya...

ayrıntılar >>

Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy, sevimli yavrularımız Pomeranian Boo ve Maltese Terrier cinsi elit yavrularımız ile...

ayrıntılar >>

Kanal D'de yayınlanan Magazin D Extra programına Pomeranian Boo, Alman Kurdu, Maltese Terrier ve Toy Poodle ırkın...

ayrıntılar >>

özel yavru

Aradığınız yavruyu bulamadınız mı?
Bizi arayın istediğiniz özel yavruyu bulalım

0533 407 63 63

egitim. referanslar

Gasser Ailesi, bir süre önce ailelerine yeni bir üye dahil etmek için çiftliğimizi ziyar...

ayrıntılar >>

Yeşim Eriş ve ailesi, Elit Yavru Çiftliğimizden kısa bir süre önce Maltese Terrier cinsi güzel ...

ayrıntılar >>

Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Elif Altıntaş, uzun zamandır kızı Adal ve oğlu Aras için bir p...

ayrıntılar >>

şampiyon.elitler

ünlü.elitler