Boxer

boxer köpek ırkı

Irk Boyutu:
Büyük Boy

Yükseklik:
Erkek 56 - 63 cm Dişi 53 - 61 cm

Ağırlık:
Erkek 27 - 32 Kg Dişi 24 - 29 Kg

Ortalama Yaşam:
11-14yıl


Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy'un Boxer ırkı değerlendirmesi:

Çocuklarla arası iyi olan Boxer sadık, iyi huylu ve kin tutmayan bir ırktır. En çirkin köpek olarak ta anıla Boxer’lar iyi eğitim alırlar ve aşırı soğu ve sıcağa karşı hassas olduklarından dışarıda bakılmaları için çok uygun olmayabilirler.

video


Boxer

Özellikle çocuklarla iyi geçinirler. Diğer köpekler ve ev hayvanlarıyla iyi geçinirler ancak bilmedikleri köpeklere karşı agresif olabilirler. Güçlü kişiliklerinden dolayı erken yaşta sosyalleştirilmeleri faydalı olur. Bazen dişi köpekler kavga edebilirler. Sizi ve ailenizi yabancılardan korumak için doğal bir yapıları vardır.

Karakter Yapısı

Boxerler mutlu, arkadaş canlısı, akıllı, girişken ve vefalı türlerdir. Aile ile güçlü bağlar kurarlar. Kaba, oyunsever olmalarının yanında ciddi bir tavır da sergileyebilirler. Enerjileri yüksektir. Ağızlarında bir şey yakalamayı ve getirmeyi severler. Yemek kaseleri boş ise kaba ve sert olabilirler. Harika bir bekçi ve arkadaş olurlar.
 

Border Collie Karakter Özellikleri
Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Çok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik İyi
Koruma özelliği İyi

Yaşam ortamı

Sıkı insan arkadaşlığı isteyen köpek türleridir. Çok sıcak yada çok soğuk havaları sevmezler ve dışarıda yaşayamazlar.

Eğitim

İnsanlara doğru zıplamamaları konusunda eğitilmeliler çünkü bunu çok severler. Bir çok sportif faaliyet için ideallerdir çünkü çok yoğun eğitim verilebilir ve çok çabuk öğrenirler. Öğrenirken inatçı olabilirler ancak komutlara uyumlu cevaplar verirler.

Egzersiz İhtiyacı

Günlük çok fiziksel ve zihinsel çalışmaya ihtiyaç duyarlar. Düzenli koşu yada yürüyüşlere çıkmalarına izin verilmelidir. Feç oynamayı ve diğer aktiviteleri severler. Yeterli derecece egzersiz yaptıkları sürece apartman hayatına uyum saplayabilirler. Ancak uygun ölçüde bahçe olmalıdır. Yalnız ve hareketsiz Boxerler stresli ve yıkıcı olabilirler.edilmelidir.

Bakımı

Ölü kılları gidermek için ara sıra fırçalanmalıdır. Bazı Boxerler horlayabilir, salya akıtabilir yada mide gazı olabilir. Beyaz olanlarının sağır olma ihtimali daha yüksektir. 10-12 yılları arasında ömürleri vardır ve geç yaşlarda bile atletik ve sağlıklı kalırlar. Bir seferde 2-10 yavruları olur.

Tüy Yapısı

Parlak, düz, kısa tüyleri vardır. Koyu,açık kırmızımsı ve sarı; kahverengi, açık; koyu çizgili kahverengi, yada tam kırmızı olabilirler. Çene ve burnun etrafını saran siyah bir maske; karın, göğüsve bacaklar bölgesinde beyaz işaretler görülebilir. Ancak beyaz Boxer'in vücudunun yüzde üçünden fazlasını kaplamamalıdır. Orta düzeyde tüy dökerler.

Kökeni

Boxerler Almanya'da Bulldog ve şimdi nesli tükenmiş olan Bullenbessier(boğa ısıran) dan üretilmişlerdir. Kovalama ve ısırma için yetiştirilmişlerdir. Boxerlerin ismi Alman bir kelime olan Boxl (kısa pantolon) yada dövüşürken; oynarken arka ayakları üzerinde durmaları ve ön ayaklarını hareket ettirme eğilimlerinden türemiştir. 2. Dünya Savaşından sonra, populer hale geldikleri Amerika'ya Amerikan askerleri tarafından getirilmişlerdir. Son yüzyılda polis köpekleri, bekçi köpekleri, haberci köpekler ve sığır yakalayıcı olarak kullanılırlar.

elit yavru Can Paksoy karakter analizi 0533 407 63 63

özel yavru

Aradığınız yavruyu bulamadınız mı?
Bizi arayın istediğiniz özel yavruyu bulalım

0533 407 63 63

farklı patiler

Maltipoo

Nadir bilinen köpek ve kedi ırklarını bu bölümde inceliyoruz. Bu ayın farklı köpeği Maltipoo

tüm farklı patiler >>

pet. referanslar

Uğur Bey, almış olduğu karar doğrultusunda uzun zamandır Boxer cinsi bir pet dostu sahip olmak istiyormuş. Türki...

ayrıntılar >>

Sevgili Mede ailesinin değerli sevimli hanım kızı Tyra çiftliğimizin gözde ve müdavim pansiyonerleri...

ayrıntılar >>

Duffy , bizim alerjik bir bünyeye sahip olan ve ilgiyi çok seven pansiyonerlerimizden. Özel ilgi ve ...

ayrıntılar >>

elit.magazin

Pazar günleri Kanal D'de yayınlanan Magazin D programına Morkie, Poodle, Border Collie ve Pomeranian elit ya...

ayrıntılar >>

Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy, sevimli yavrularımız Pomeranian Boo ve Maltese Terrier cinsi elit yavrularımız ile...

ayrıntılar >>

Kanal D'de yayınlanan Magazin D Extra programına Pomeranian Boo, Alman Kurdu, Maltese Terrier ve Toy Poodle ırkın...

ayrıntılar >>