Mutlu Beagle yavrusu Jack ve ailesi

Başlığından da anlaşılacağı gibi bu yazımız da sizlere gerçekten çok özel olan Beagle ırkı köpeğimizden ve onun mükemmel ailesi Arif & Lena Bibioğlun'dan bahsetmek istedik. Öncelikle Sevgili Arif Bey'e bizi kırmayıp zaman ayırdığı ve duygularını bizimle paylaşmaktan çekinmediği için çok çok teşekkür ediyoruz.

Beagle ırkı Jack'in Arif Bey ve ailesi ile buluşma süreci ve sonrasında yaşananlar ilginç ve bir o kadar da sevgi yüklü. Arif Bey'in Jack'ten bahsederken adeta hayatının en mutlu anlarını anlatıyor gibiydi. Hatta onun yaptığı yaramazlıkları dile getirirken bile yüzünden gülümsemesi hiç eksik olmadı. Amerika'da yaşadığı zamanlarda köpek almaya karar veren Arif Bey Golden ile Beagle arasında kalmış ancak tüylerinin kısa olması ve evde boyut olarak daha küçük olduğundan bakımının daha kolay olacağını düşündüğü Beagle ırkı bir köpek almaya karar vermiş. Can bey ile görüşerek bu isteğini bildirdiğinde; Can bey 6 ay süren uzun bir araştırmadan sonra gerçekten çok çok özel kanlardan gelen, çok özel ve nadir bulunan Elisabeth Beagle diye anılan ve bu ırkın olabilecek kötü özelliklerini neredeyse hiç bulundurmayan yavru Beagle'ı bulduğunda Arif beye hemen bilgisini vermişti. Jack ile ilk karşılaşmalarının verdiği büyük sevinç ve heyecanın ardından; Arif bey ve Lena Hanım Jack'in hiç büyümeyecek bir bebekleri olduğunu fark etmişlerdi. Fakat zaman ilerledikçe ne kadar özel bir köpeğe sahip olduklarını bilmek ve onunla yaşamaktan dolayı kendilerini çok şanslı hissettiklerini sık sık belirtmekten çekinmiyordu.

beagle satış referans

Arif Bey ile sohbetimiz boyunca dikkatimizi çeken diğer bir noktada yaşadıkları ufak, tefek olarak adlandırdığı bazı kötü durumlarda bile asla kararından pişmanlık duymadığını her fırsatta belirtiyor olmasıydı. Arif Bey'i dinledikten sonra her zaman her fırsatta dile getirdiğimiz "yaşam şartlarına ve karakterinize uygun olan köpeği almalısınız ki her iki tarafta uyumlu olarak yaşantısına devam edebilsin" sözümüzün doğruluğuna bir kez daha kanaat getirdik. Bakımı ve eğitilmesi zor olan Beagle ırkının aksine Jack, sahip olduğu özel kandan ve Sevgili Arif Bey'in bilinçli yaklaşımı, bakım ve eğitim süreçlerini çok iyi bilmesi ve takip etmesinden dolayı aynı ırktan olan diğer köpeklerin içinde farklı bir noktada olduğunu görmemek neredeyse imkansız. Sohbetimiz esnasında ırkı ne olursa olsun zamanında verilen eğitimlerin köpekler üzerinde çok olumlu etkiler yarattığı ve köpek ile birlikte yaşam seviyesini en üst noktaya çıkardığı konusunda hem fikir olmuştuk. Jack' a bakınca da bunu rahatlıkla görebiliyorduk.

Arif Bey'in gururla ve mutlulukla sıkça değindiği diğer bir konu da Jack'in görsel ve fiziki anlamda diğer beagle ırkı köpeklerden çok üstün olmasıydı. Ne kadar övünse yeriydi. Jack adeta bakmaya doyamayacağınız bir tablo gibi duruyordu karşımızda. Hatta bazen sokakta yürüyemez duruma geldiklerini tabi ki büyük bir keyif ve mutluluk ile dile getiriyordu. Amerika ve Avrupa'da Beagle çok bilinen bir ırk olmasına rağmen kendisinin Jack ile seyahatlerinde yolda yürürken herkesin ilgi odağı haline gelmesinden dolayı çok gurur duyduğunu defalarca dile getirmekten çekinmedi. Bibioğlu ailesine Jack'i kazandırmanın mutluluğu ile yanlarından ayrılırken kendilerine ömür boyu mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

Sevgilerimizle,

Elit Yavru

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI