elit. eğitim

Köpek eğitiminde itaat eğitimi iki aşamadan oluşur; birincisi temel itaat eğitimi ,diğeri ise ileri itaat eğitimidir. Adından anlaşılacağı gibi temel itaat eğitimi eğitimin başlangıcıdır, nasıl temelinde bozuk olan bir bina en ufak deprem sarsıntılarında yıkılırsa köpeğiniz içinde temel itaat aynı derecede önemlidir.Temel itaati iyi almamış bir hayvan; İleri İtaat Eğitimi, Bodyguard ve Alan Koruma Eğitimlerinde başarı sağlayamaz ve aldığı eğitimleri sizin her istediğiniz zaman yerine getirmeyebilir. Sizin hayvan üstünde mutlak hakim olmanız için temel itaat eğitimini mutlak profesyonel bir eğitmenden alması gerekmektedir.Temel itaat eğitimini almış bir köpeğe ileri itaat ve bodyguard alan koruma eğitimi verilmesi daha kolay olacaktır.

Eğitim süreci hayvanın karakterine ve algılama yeteneğine göre değişmektedir bu yüzden her ırk için sabit bir eğitim süresi vermek son derece yanlıştır ama genel olarak temel itaat 4 ila 6 haftalık zaman birimde verilmektedir. İleri itaat eğitimini de temel itaat sonrası aynı şekilde 4 ile 6 haftalık zaman süreci içersinde mutlu sona ulaşılmaktadır.

Eğitimin son aşaması bodyguard ve alan koruma eğitimidir çiftliğimizde bu eğitim programı tek bir eğitim programı olarak kabul edilmekte , tek bir eğitim programı içerisinde bodyguard ve alan koruma eğitimi aynı anda verilmektedir bu eğitim programını her köpeğin alması beklenemez .Bu eğitim köpek ırkının karakteristik özellikleri ile ilgilidir bu bakımdan her ırka bodyguard eğitimi vermek doğru değildir. Karakteri uygun olmayan bir cinse bu eğitim verilse bile hiçbir zaman gerçek başarıya ulaşılmayacaktır. Bodyguard ve alan koruma eğitimi alacak köpeğin profesyonel bir eğitmen tarafından karakter testi uygulanmalı ve buna eğitmenin karar vermesi gerekmektedir.

Pet sahiplerinin maddi ve manevi kayıplarını önlemek amacıyla çiftliğimizde ücretsiz karakter testi uygulaması yapılmaktadır.

 köpek temel itaat eğitimi  köpek temel itaat eğitimi

 

Temel itaat eğitimi

Temel itaat sevk kayışı ile verilen bir eğitim sistemidir ve günlük hayatınız içerisinde en çok kullanacağınız temel komutları içerir. Köpeğin tam anlamıyla sahibinin otoritesi altına girmesini ve tasmalı olarak itaat etmesini sağlar. Burada en önemli nokta köpeğin sahibini sadece sakin ve sessiz ortamlardayken dinlemesi değil; özellikle yanlarında yabancılar varken, sokakta ve başka köpeklerin yanındayken; yani dikkat dağıtıcı ve onu kışkırtıcı ortamlarda dinlemesidir. Temel itaate ideal başlama yaşı 6-9 ay arasıdır ancak; kangal, Sibirya kurdu, samoyed, sharpe-i, chow chow gibi zor eğitim alan köpeklerde 6 aylıkken eğitime başlanması tavsiye edilir. Eğitim, eğer köpeğin herhangi bir karakter problemi (dengesizlik,agresiflik,korkaklık vb.) yoksa 5 hafta sürer. Bu eğitim programının içerdiği komutlar takip, otur, yat, otur-bekle, yat-bekle ve hayır dır. Temel itaat eğitimi sevk kayışıyla verilen bir eğitim olduğu için gel komutu ileri itaat komutları içinde yer almaktadır. Temel itaat her ırk ve zekadaki köpeğin alabildiği ve alması kesinlikle şart olan en önemli eğitim seviyesidir ve bu eğitimi almayan köpeğe diğer eğitimler verilemez.

temel itaat eğitimi köpek eğitimi temel itaat eğitimi köpek eğitimi

Köpek eğitimlerimizi youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz.

 

İleri itaat eğitimi

İleri itaat eğitimi hem günlük hayatta kullanacağınız hem de şova yönelik komutları içerir.Komutlar temel itaatinkilerle benzer olmakla birlikte en büyük fark köpeğin ileri itaatte tasmasız olmasıdır. Köpeğin üzerindeki tek yaptırım gücünüz otoritenizdir. Bu yüzden her ırk köpeğin alabileceği bir eğitim değildir. İleri itaat alacak köpeğin temel itaatinin mükemmel olması gerekmektedir. Bu şartlar altında 5 hafta sürer. Bu eğitimde köpeğinizin öğrendiği komutlar takip komutuyla tasmasız yürümesi, otur ve yat komutlarını uzaktan hem sözle hemde işaretle yerine getirmesi, gel komutu ve bekle süresinin temel itaate göre daha uzun olmasıdır.

köpek eğitimi temel itaat eğitimi köpek eğitimi elit yavru

 

Bodyguard ve Alan Koruma eğitimi

Koruma Eğitimi;bekçilik özelliği olan köpeklere bir yaşından sonra, verdiğimiz eğitim çeşididir.Alan koruma eğitimi alacak olan köpeğin mutlak suretle temel itaat eğitimini almış olması gerekmektedir. Köpek koruyacağı kişinin komutuyla veya o kişiye yönelen tehlikeyi sezdiğinde tehlikenin kaynağını etkisiz hale getirir.Etkisiz hale getirilen kötü niyetli biri,yine köpek sahibinin komutuyla serbest bırakılır. Köpek komutla ısırır ve komutla bırakır.Köpeğiniz sizin kontrolünüz altında istenmeyen bir durum olduğunda olaya korkusuzca direkt müdahale eder. Düşmanı etkisiz hale getirir ve sizden bir komut gelene kadar onu bırakmaz.Köpek,koruyacağı alana komut verildikten sonra kimseyi sokmaz. Şayet girmek isteyen olur ise onu etkisiz hale getirir. Korunması gereken alan bir fabrika veya bir ev olabilir .Köpek ilk tepki olarak havlayarak sizi ve kötü niyetli kişiyi uyarır eğer kötü kişi hale aktif haldeyse ona saldırır ve etkisiz hale getirir.

bodyguard alan koruma eğitimi bodyguard alan koruma eğitimi

 

Tuvalet eğitimi

Sahip olduğunuz minik patinin; en büyük ve eğer zamanında müdahale edilip çözülmez ise hayatınızı karartacak olan sorunlarından biridir ev içi tuvalet eğitimi. Ev içi tuvalet eğitiminde tercih ettiğimiz en doğru zaman 3-6 ay aralığıdır. Sonrasında ise köpeğinizi bir süre gözlemleyip bu eğitimi alıp alamayacağı konusunda size net ve doğru bir bilgi veririz. Ev içi tuvalet eğitimi , ev içinde çiş pedi veya gazeteye odaklı olarak verilen bir eğitim sistemidir. Bu süreçte köpeğiniz tuvaletini yapması gereken nesneyi öğrenir. Eğitim süreci 3-4 hafta arasındadır. Ancak bu süre bazı durumlarda köpeğin öğrenme süreci ile de doğru orantılı olarak değişebilir. Tuvalet eğitimi sona erdiğinde eğitmenimiz sizi bilgilendirerek uygun olduğunuz gün köpeğinizi evinize getirerek yapılması gerekenleri de detaylı bir şekilde anlatarak teslim eder.Köpeğinizin bir canlı olduğunu göz önünde bulundurarak size teslim edildikten sonra ufak , tefek de olsa hatalar yapabileceğini ayrıca belirtmek isteriz.

 

Ev içi uyum ve sosyalleştirme eğitimi

Köpeğinizin 3 ay ile 6 ay arasında olduğu dönemde verilen bir eğitim şeklidir. Bu eğitim sistemi , ev içerisindeki kuralları ve dışarıda nasıl davranacağını öğrenmesini sağlar. Bu eğitimin amacı köpeğiniz ile beraber daha kolay ve uyumlu bir şekilde yaşamanızı sağlamaktır. Köpek beslemenin ve bakımının temel esaslarını da bu eğitim sayesinde öğrenerek köpekle yaşam standardınızı da bir üst seviyeye çıkarmış olursunuz. aynı zamanda da bu eğitimi alan köpeğin temel itaat eğitimini alması da daha kolay olacaktır. Eğitim süresi 4 ila 6 haftadır. Bu eğitimi sürecinde eğitmenimiz haftada 3 gün evinize gelir. Eğitim alanları ev içi ve dış mekan olarak 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.

0533 407 63 63

egitim. referanslar

Elit eğitim programımız içerisinde yer alan 'ev içi uyum ve sosyalleştirme eğitimi' hizmetimizd...

ayrıntılar >>

Sevgili Zeynep Özyılmazel ve Candaş Arın çiftliğimizden büyük bir heyecan ve sevgi ile alıp Dia...

ayrıntılar >>

Çiftliğimizin en keyifli departmanlarından biri olan eğitim bölümümüzü sizlere biraz ...

ayrıntılar >>

özel yavru

Aradığınız yavruyu bulamadınız mı?
Bizi arayın istediğiniz özel yavruyu bulalım

0533 407 63 63

elit.magazin

Boyutlarıyla Türkiye çapında tanınan Alabay cinsi dev köpeğimiz Fifi ile Teacup Yorkie ve Teacup Pom...

ayrıntılar >>

Border Collie cinsi aktör köpeğimiz Gio, Şafak Sezer'in baş rol oynadığı 'Şimdi Onlar Düşü...

ayrıntılar >>

Sokağa terkedilen köpek ve kediler için Elit Yavru çiftliğinin sosyal sorumluluk projesi kapsamınd...

ayrıntılar >>