Bella ömürlük yeni yuvasına kavuştu

Bir süredir çiftliğimizde yeni yuvasına kavuşmayı bekleyen sakin, uyumlu King Charles Cavalier ırkı kızımız Bella'yı da sahiplendirdik. Sevgili Eda Hanım, eşi Selçuk Bey ve kızları Alara ile birlikte telefon görüşmemizin ardından çiftliğimize geldiler. Bella ile geçirdikleri kısa zaman sonrasında özellikle Alara'nın sevinci yüzünden açıkça görünebiliyordu. Ayrıca Sevgili Selçuk Bey'in tüm içten ve samimi duyguları ile yazarak bize gönderdiği yazıyı sizlerle paylaşarak duygularımıza ortak etmek istedik.

Kuza ailesine Bella'ya evlerini ve gönüllerini açtıkları için çok teşekkür ediyoruz. Ayrılmadan önce fotoğraf karelerinde sabitlediğimiz mutluluğunuzun bir ömür daim olmasını dileriz.

Sevgilerimizle,

Pet Sahiplendirme Departmanı

köpek sahiplendirme cavalier

SELÇUK KUZA ANLATIYOR...

Çocukluğum ve gençliğimin hemen hemen tamamında hayvanlarla iç içe yaşadım ve özellikle köpekler ilgi alanımın merkezindeydi. Hayvanlara karşı bir ilginiz var ve bir hayvan besliyorsanız bunun çok üzücü sonuçları olabiliyor kaza, hastalık sonucu yaralanma yada ölüm.

Kapı komşumuzun harika bir köpeği var ve oğlum Doğukan ve Alara komşumuzdan çıkmaz olmuşlardı. Eşim Eda evde hayvan besleme konusunu gündemine dahi almak istemezdi.

Temmuz ayı sonunda komşumuz sahibi tarafından terk edilmek istenen bir siyah beyaz Cavalier getirmiş ve sahiplendirmek istemekteydi. Tahmin edileceği üzere bizim ufaklıklar özellikle annelerine pres yapmaya başlamışlar. Anladığım kadarıyla eşimde köpeği çok sevmiş ve sahiplenmek için bana danıştılar. Ben kendilerine bunun sorumluluğunun büyüklüğünden ve muhtemel sonuçlarının etkilerinden bahsetmek zorundaydım. Sonunda karar verildi ve Papi'yi sahiplendik.

Harika tepkileri olan bir hayvandı en önemlisi çok iyi eğitilmişti. Hemen aileden bir olmuştu. Çocukların üzerindeki pozitif etkisi inanılmazdı. Eşim şaşırtıcı bir şekilde bağlanmış ve çocuğu gibi bakmaktaydı. Hatta bir sabah “hayatım ben bu kadar sorumluluk alacağını bilseydim seni 3. çocuğu yapmak için seni iknaya çalışırdım” dedim.

Uzun lafın kısası geçtiğimiz hafta köpeğimizi üzücü bir şekilde kaybettik. Ev cenaze evine döndü. Özellikle çocuklara etkisini tahmin ettiğinizi düşünüyorum. Ne olacak elbette insan yeri geliyor en sevdiğini kaybediyor buda bir köpek ne kadar kötü olabilir diye düşünenler olabilir. Ama bu bambaşka bir acı gerçekten tarif edilemez. Bıraktığı boşluğu doldurmak çok zor. Bu boşluğu en azından çocuklar için kapatmak zorundaydık.

Aynı gün arayış içine girdik. Bütün siteleri taradık. Bazı barınaklarda bulduk ama geç kalmıştık. Esasen bir yavruda almak istemiyorduk. Daha sonra eşim Elit Yavru'nun sitesinde bir yaşında sahiplenmeyi bekleyen bir tane olduğunu gördü. Hemen iletişime geçtik. Eşim daha ilk konuşmadan itibaren “Melek”hanımın aslında bu işte gerçek bir gönüllü olduğunu anlamıştı. Daha ilk görüşmede eşimin üzüntüsünü gidermek için teselli etmeye çalışmış. Bunlar çok güzel tecrübeler. Cumartesi sabahı hemen yola çıktık. Melek hanım gerçekten de bir melek gibi karşıladı bizi ve yeni köpeğimizle tanıştık.

Elbette Papi'nin acısı yüreğimizde yanmaya devam edecek ama; Belki de Papi'nin kaderi Bella ile kesişti. Sonuç olarak Bella'yı sahiplendik. Birazcık tombul J olduğu için daha farklı davranmamız gerekiyor ama ailece burukta olsak normale döndük. Teşekkürler Melek hanım teşekkürler Elit Yavru.

Selçuk KUZA

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI