Doğuştan 3 bacaklı Dolly çok yetenekli

Sevgili Dolly ile tanışmamız 08.04.2015 tarihinde bize pansiyona bırakılması ile başladı. Golden Retriever cinsi Dolly doğuştan 3 bacaklı olarak doğmuş bu nedenle de diğer sağlam olan kardeşlerine göre talihsiz olarak adlandırılmıştı. Bir pet shop’ta diğer kardeşleri ile birlikte yaşamına devam ederken; bir ailenin kendisine üzülerek ısrarla almak istemesi üzerine pet shop’tan ayrılarak yeni ailesi ile yaşamaya başlamıştı. Şu an ne güzel hayatı kurtuldu dediğinizi duyar gibiyim. Ama maalesef durum böyle gelişmedi. Bebeklik döneminde küçük olduğu için sevimli olan Dolly’ye ailesi ev içinde bakmayı başarmıştı. Ancak büyümeye başlayıp ihtiyaçları arttıkça aile için sorun olmaya başladı. Başlangıçta bile bile aldıkları Dolly artık yük olmaya başlamıştı. İnsanoğlu’nun bu anlık heveslerine de hiçbir zaman bir anlam veremedik. Sonuçta bu bir canlı hayatı boyunca sizinle yaşayacağını umut ediyor ve size öyle bağlanıyor. Onu bir eşya ya da anlık bir heves gibi görme şansınız yok hiçbir zaman.

Çocuklarımızı düşünelim; büyümeye başladığında, istekleri veya sorunları arttığında onları terk edebiliyor muyuz ? Aynı yerde yaşayan diğer bir aileden aldığımız bilgiye göre Dolly çoğu zaman evde yalnız kalmak zorunda kalıyor, İhtiyacı olan günlük yürüyüşleri yapmak bir yana dursun yemek ve temizlik gibi günlük ihtiyaçları bile karşılanmıyordu. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında bize pansiyoner olarak bırakılan Dolly o tarihten bu yana bizimle çiftliğimizde kalmaya devam ediyor. Bütün çabalarımıza rağmen ailesine ulaşamadık. Böylece anlamış olduk ki ailemiz artık Dolly’i istemiyordu.

Her şeye rağmen Dolly o kadar sevecen ve hayat doluydu ki engelli olmak onun için bir engel değil de ona bir ayrıcalık tanıyormuş gibi davranıyordu. Sevecen ve sempatik tavırları ile gönlümüzde ayrı bir yer etmeyi başarmıştı. Artık çiftliğimizin köpeği olan Dolly’i eğitmenlerimizin grubuna vererek bir yıllık bir emek ve özveri ile hem eğitimlerini tamamlayıp sonrasında da şov eğitimi almasını sağladık. Dolly bizlere aslında hepimizin bildiği bir şeyi bir kez daha kanıtlamış oldu. “Engelli olmak hiç bir şeyi yapmaya engel değildir” Emeklerimizi ve sevgimizi karşılıksız bırakmayan Dolly’e çok teşekkür ediyoruz. En kısa süre de kendisini bir TV kanalında ya da beyaz perde de keyifle izleyeceğimiz günleri bekliyoruz.

 

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI