Bengal Irk Bilgileri

 • Irk Boyutu : Orta Boy
 • Yükseklik :
 • Ağırlık :
 • Ortalama Yaşam :
BG 1
BG 1

Bengal Irkının Genel Özellikleri

Yabani güzelliğe sahip Bengal kedileri hareketli ve her daim oyuna hazırdır. Suyla oynamayı  severler. Tüy bakımı için günlük düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir.

Rozet
cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Yabani güzelliğe sahip Bengal kedileri hareketli ve her daim oyuna hazırdır. Suyla oynamayı severler. Tüy bakımı için günlük düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy
Cloud Cloud
 • Bengal Cinsi

  İri, atletik yapılı Bengal ırkı tatlı karakteri ile insanların can yoldaşı olabilir. Bengal ırkı bir kedinin görünümü vahşi kedileri andırır. Vucüt yapısı kaslı ve dolgundur ancak bu durumun aksine kemikleri şaşırtıcı derecede ince olabilir. Genel anlamda iridir; onunla alakalı uygun boyutta denilebilecek tek organı orta boylu bacaklarıdır. Kafası büyüktür ve üçgen şeklindedir. Boynu kalın; ayakları kocaman ve kuyruğu enlidir. Orjinal hibrasyonda kullanılan Tabby geni yüzünden tüylerdeki şekiller sınırlıdır. Kahverengi noktalı kediler vahşi kediler gibi görünür. Kedinin vücudundaki noktalar rastgele olmalıdır, herhangi bir düzene uygun olmamalıdır.

 • Bengal Bakımı

  Aşırı atletik ve aktiftir. Uygun bir oda bile verildiğinde hiç zorluk çekmeden kilosunu kontol altında tutabilir. Özgürce egzersiz yapmak ve koşmak için olanaklara sahip olmalıdır.

 • Bengal Karakter Yapısı

  Dış görünüşünün vahşi kedilere benzemesinden dolayı bir çok insan evcilleştirilmesi gerektiği kanısına varır ancak düşünülenin aksine çok tatlı ve sevgi dolu bir kedir cinsidir. Ailesine karşı bağlılık hisseder. Koşmak, zıplamak ister. Meraklı ve atik bir kedi ırkıdır.

 • Bengal Tüy Yapısı

  Tüy bakımı kolaydır. Tüy dökme eğilimleri düşüktür.

 • Bengal Kökeni

  Vahşi görünümlü kedilerin cazibesi insanları her zaman etkilemiştir bu nedenle görünüşte vahşi ancak fıtrat olarak gayet sakin bir kedi ırkı elde edilmiştir. Bu sonuca ulaşmak için 1960'lı yıllarda Amerika'da ilk hibrasyon Asya Leopar ve Evcil Tabby ırkları ele alınmıştır. Bu program geçici olarak ertelenmiş ve 1981 yılında Jean Mill ve Dr. Willard Centerwall tarafından kalındığı yerden devam edilmiştir. Karşılaşılan bir çok zorluğa rağmen sonuç ise vahşi görünümlü tamamen evcil bir kedi olmuştur. Bengal ismi ise bu ırkın atası olan Felis Bengalensis adından türemiştir. Bengal ırkı her zaman netameli olmuştur. Bu netameye yol açan tartışma konularından biri de daha fazla vahşi kedinin evcil kedi ırkı elde etmekte kullanılacağı konusudur. Bu şekilde vahşi yanı hiç bir zaman kaybolmayacaktır. Ancak bu konu liberal üreme sayesinde sorun olmaktan çıkar çünkü kedi ırkı bilirkişileri gösterilerde yer alan Bengal ırkının vahşi atalarıyla yakından akraba olmasını yasaklamıştır.

Bengal Karakter Özellikleri

Bu Irk Hakkında Merak Ettikleriniz

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.