Amerikan Bulldog Irk Bilgileri

 • Irk Boyutu : Büyük Boy
 • Yükseklik : Erkek 50 - 71 cm
  Dişi 50 - 65 cm
 • Ağırlık : Erkek 32 – 54 Kg
  Dişi 27 – 41 Kg
 • Ortalama Yaşam : 10-15 yıl
BG 1
BG 1

Amerikan Bulldog Irkının Genel Özellikleri

 • Pets
 • Eğitilebilir

  İtaat etmeyi seven, bu yönüyle hayatınızı kolaylaştırır

 • Pets
 • Korumacıdır

  Bulunduğu alanı sahiplenen, sevdiği insanlara karşı hassas olanlar

 • Pets
 • Arkadaşlık Kurar

  Sosyalliği seven, uyumlu yapılarıyla dikkat çekerler

Rozet
cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Mahçup ve sıkılgan mizaçlı Amerikan Bulldoglar; güçlü çene ve kasyapısına sahip, iri başlı bir ırktır. Yoğun ve düzenli egzersiz yaptırılırsa apartman yaşamına uyum sağlarlar. Çevik ve hareketli Amerikan Bulldoglar gerktiğinde en vahşi hayvanlarla bile dövüşecek güce sahiptir.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy
Cloud Cloud
 • Amerikan Bulldog Cinsi

  Amerikan Buldogları sosyalleştirildiklerinde ve düzenli eğitildiklerinde çocuklara karşı sevgi dolu olurlar. Bir diğer yandan yabancılara karşı agresif olurlar. Çünkü boğaları ve diğer çiftlik hayvanlarını devirmek için üretilmişlerdir. Diğer hayvanlara karşı saldırgan bir içgüdüleri vardır. Amerikan Bulldog Fransız ya da İngiliz Bulldoglarından biraz daha büyük ve hızlıdır. Johnson Amerikan Bulldogları diğer iki türden daha büyüktür. Amerikan Bulldoglarının yüzü Pit Bull yüzüne benzer ancak ağızları daha derli topludur, kafaları daha hantaldır. Çevik güçlü bir yapıları vardır. Tıknaz görüntülü, kocaman bacakları ve göğüsleri, düşük kuyrukları vardır.

 • Amerikan Bulldog Eğitimi

  Bağlılık önemlidir ancak eğiticinin sesinin tonu da çok önemlidir. Eğer ses uygunsa eğitim çok kolay ilerler. Basit görevleri öğretmek bu cins köpekler için çok kolaydır. Ancak bazı durumlarda inatçılıkğı yüzünden kesin bir şey söylemek mümkün olmayabilir. Amerikan Buldoglarının eğitimi oldukça erken başlamalıdır. Öğrendiğini uzun süre unutmayan köpeklerdir.

 • Amerikan Bulldog Bakımı

  Amerikan Bulldogları tüy dökerken kalın tarakla ölü tüyleri gidermek için taranmalıdır. Kalça diplezyasına yakalanma eğilimi gösterirler. 8-12 yıllar arasında yaşam süreleri vardır. Yüzemezler ve sıcak suya dayanamazlar.

 • Amerikan Bulldog Karakter Yapısı

  Amerikan Bulldog güçlü, emin ve atiktir. Doğası gereği meraklı, uyanık ve korkusuzdur. Kahramanca olarak adlandırılabilir ve davetsiz bir misafire karşı yönlendirildiğinde durdurmanız neredeyse imkansızdır. Amerikan Bulldoglar çok itaatkardır.

 • Amerikan Bulldog Tüy Yapısı

  Amerikan Buldoglarının kısa sert tüyleri vardır. Bir çok Amerikan Buldogları beyaz üzerinde lekeleri olan köpeklerdir. Ancak koyu siyah yada mavi, ten rengi, siyah ve beyaz karışımları haricinde diğer her renk uygundur.

 • Amerikan Bulldog Egzersiz İhtiyacı

  Çok enerjiktir ve çok egzersize ihtiyaç duyar. Koşmayı, kovalamayı, yakalamayı, atiklik ve yetenek sınavlarından hoşlanırlar.

 • Amerikan Bulldog Yaşam Ortamı

  American Bulldog köpekleri yeterince gezdirilip antrenman yapabiliyorsa apartmanda yaşayabilir. Ama bahçeli bir ev daha çok tercih sebebidir.

 • Amerikan Bulldog Kökeni

  Amerikan Bulldog, İngiliz Bulldog türünün başka bir çeşididir. Çiftlik havyanlarını yakalamak, bitkileri korumak amacıyla Güney Amerika'ya ithal edilmiştir. Kuzey'de ise yabani domuzlara karşı kullanılmıştır. İngiliz Bulldogları (yada kısaca Bulldog) 1500'lerde o zamanın kumar oyunu için yetiştirilirlerdi. Bu oyunda zincirlenmiş bir ayı yada boğaya karşı bir ya da birden fazla Bulldoglar yer alırdı. Bu köpekler sadece dövüş yetenekleri yüzünden yetiştirilirdi ve avlarının üzerine gevşetmekten çekindikleri demir çeneleriyle saldırmalarıyla ünlülerdi; bu şekilde düşmanlarını boğabilirlerdi. Amerikan Bulldogları İngiliz Bulldoglarına bağlı bir cinstir çünkü İngiliz Buldoglarından önce Amerika'ya Puglar (bir cins Çin köpeği) ile Amerikan Bulldogları sanayi devrimi sırasında getirilmiştir. Bu cins köpekler genelde iki türdür: Klasik Amerikan Bulldog yada Johnson (ilk üreticisi) ya da Bulli(Bully) ve Standart Amerikan Bulldogları Scott (ilk üreticisi) yada 'Performans' da denilebilir.

Amerikan Bulldog Karakter Özellikleri

Bu Irk Hakkında Merak Ettikleriniz

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.