Australian Cattle Dog Irk Bilgileri

 • Irk Boyutu : Orta Boy
 • Yükseklik : Erkek 45 - 51 cm
  Dişi 43 - 49 cm
 • Ağırlık : Erkek 12 – 20 Kg
  Dişi 12 – 18 Kg
 • Ortalama Yaşam : 11-13 yıl
BG 1
BG 1

Australian Cattle Dog Irkının Genel Özellikleri

 • Pets
 • Korumacıdır

  Bulunduğu alanı sahiplenen, sevdiği insanlara karşı hassas olanlar

Rozet
cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Ilıman iklim köpeği olan Australian Cattle Dog, dayanıklılığını ve kıvraklığını güçlü kas yapısına borçludur. Tükenmez bir enerjiye sahip Australian Cattle Dog iyi bir bekçi ve koruma iç güdüsüne sahiptir.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy
Cloud Cloud
 • Australian Cattle Dog Cinsi

  Yavruyken yeterli sosyalleşme edinirse Australian Cattle çocuklara ve köpeklere ideal bir arkadaş olabilir. Yabancılara karşı her zaman dikkatlidirler. Eğitim verilirse iyi birer bekçi köpeği olurlar. Dingo ırkının etkileri olan farklı bir görüntüsü, güçlü kasları olmakla birlikte hızlı ve güçlü bir cinstir. Australian Cattle'ın geniş kafası, koyu kahverengi,oval gözleri; küçük, sivri kulakları ve makas dişleri vardır. Genelde kuyruklarından uzun olurlar.

 • Australian Cattle Dog Eğitimi

  Akıllı olmaları eğitimin daha kolay olmasını sağlar. Bir çok spor ve hareketi öğrenmeye istekli ve heveslidir. Onlara yeterli arkadaşlık ve özen gösterilmeli; görev verilmelidir. Aksi halde zararlı olabilirler.

 • Australian Cattle Dog Bakımı

  Ölü kılları temizlemek için ara sıra fırça yada tarak ile taranmaya ihtiyaçları vardır.Ilık ve serin havalarsa daha rahat olurlar ancak iç mekanda yaşamayı tercih ederler. 11-13 yılları arasında ömürleri vardır. Bir seferde 4-8 yavru dünyaya getirirler.

 • Australian Cattle Dog Karakter Yapısı

  Akıllı ve çalışmaya hevesli bir köpektir. Vefalı ve ender havlama davranışı gösterir. Çobanlık için üretilmişlerdir ancak oynamaya da çok meraklıdırlar. İnatçı ve özgürlüklerine düşkün olabilirler ancak gerekli egzersiz ve sosyalleşme sağlandığında itaatkar ve dikkatli olurlar.

 • Australian Cattle Dog Tüy Yapısı

  Dış tüy katmanı hava resistanslı; kısa ve biraz da serttir. İç katman ise kısa ve kalındır. Siyah benekli, mavi benekli olabilirler. İlk doğduklarında beyaz olurlar ancak zamanla koyulaşırlar. Yılda bir yada iki kere tüy dökerler.

 • Australian Cattle Dog Egzersiz İhtiyacı

  Tutarlı ve sabit egzersiz ve aktivite programı ile Australian Cattle mutlu edilebilir. Eğer bunu yapamıyorsanız bu sizin için uygun bir cins değil demektir.

 • Australian Cattle Dog Yaşam Ortamı

  Kesinlikle apartman hayatına uygun bir köpek ırkı değildir.

 • Australian Cattle Dog Kökeni

  Australian Cattle Dog ( Queensland Heeler, Blue Heeler, Red Heeler yada Hall's Heeler olarak da bilinir) Avustralya kökenlidir. 1840 yılında Thomas Hall isimli bir adam Hall's Heelers ırkını elde etmek için Smooth Highland Collies ile dingo cinslerini melezlemiştir. 1870 yılında ise aynı işlem Bull Terrier ile yapılmış ve böylelikle daha saldırgan bir ırk elde edilmiştir. Dalmaçyalı ile melezlenerek ise atlara eşlik etmeleri için yeterli kuvvetli olmaları amaçlanmıştır. Australian Cattle Dog ırkı köpeklerin sürü ile başa çıkma yeteneği hayli gelişmiş olup Avustralya'da bundan dolayı ün salmışlardır. Daha sonra Amerika'ya ithal edilmiştir ve Amerikan Kennel Kulübü tarafından 1980 yılında tanınmıştır. Bluey adında bir Australian Cattle 1910-1939 yılları arasında yaşamış ve Gines Rekorlar Kitabına en uzun kanin ömür kaydı olarak geçmiştir.

Australian Cattle Dog Karakter Özellikleri

Bu Irk Hakkında Merak Ettikleriniz

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.