Boston Terrier Irk Bilgileri

 • Irk Boyutu : Küçük Boy
 • Yükseklik : Erkek 38 – 43 cm
  Dişi 38 – 43 cm
 • Ağırlık : Erkek 4,5 – 11,3 Kg
  Dişi 4,5 – 11,3 Kg
 • Ortalama Yaşam : 15-17 yıl
BG 1
BG 1

Boston Terrier Irkının Genel Özellikleri

 • Pets
 • Evine Düşkün

  Evcimen halleriyle varolan, yaşamlarında yerlerini benimseyenler

 • Pets
 • Oyuncak Sever

  Oynamaya bayılan, özel eşyalarıyla zaman geçirmekten keyif alanlar

Rozet

CAN'DAN DOSTLAR

Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy, Boston Terrier ırkını anlatıyor

cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Dövüş amaçlı üretilmiş olsa da zaman içinde bu özelliğini yitiren Boston Terrier ırkı son derece uyumlu olduğunda ev içinde yaşayabildiği gibi bahçede de yaşabilen bir ırktır. Öğrenmeyi çok seven Boston Terrierler’in eğitimi zor değildir.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy
Cloud Cloud
 • Boston Terrier Cinsi

  Boston Terrierler enerjik, arkadaş canlısı ve kibar olma özellikleriyle özel hayvanlardır. Çok iyi huylu ve bütün yaştan çocuklarla iyi anlaşma özelliğiyle bilinirler. Aynı zamanda daha büyük yaştaki kişiler için de iyi arkadaş olabilirler. Saldırma huyları olmadığından dolayı kedi ve diğer küçük hayvanlarla iyi geçinme eğilimleri vardır. Boston Terrierler buna rağmen çok erken yaşta sosyalleştirilmeliler böylelikle diğer köpeklere saldırgan tavır göstermeleri engellenir.

 • Boston Terrier Eğitimi

  Boston Terrierler sıkı bir lider ile akıllı ve kolay öğrenen hayvanlar olurlar. Bu türler için Küçük Köpek Sendromuna yakalanmak olasıdır bu yüzden lider kendini belli etmelidir. Cana yakın ancak ödün vermeyen bir eğitimle daha verimli olunacaktır.

 • Boston Terrier Bakımı

  Düz; kısa tüyleri en az seviyede tımar gerektirir. Sadece gerektiğinde banyo yaptırılmalı ve sert kıl fırça ile taranmalı ve yüzleri, gözleri her gün düzenli bir şekilde silinerek temizlenmelidir. Kulakları ve gözleri yabancı madde ve kenelere karşı düzenli kontrol edilmelidir.

 • Boston Terrier Karakter Yapısı

  Boston Terrierleri sıcakkanlı, sevgi dolu ve oyun sever türlerdir ki onlar dövüş rignlerinden inip mükemmel bir aile hayvanı olmuşlardır. Çok çabuk öğrenirler çünkü çok akıllıdırlar. Ancak küçük yaşlarından itibaren bu tür köpekler içlerinde sıkı bir lider barındırlar. Bu lider ortaya çıktığında inatçı ve söz dinlemez olabilirler. Gerektiğinde havlamaktan çekinmemelerine rağmen Boston Terrierler bekçi köpekleri olarak bilinmezler.

 • Boston Terrier Tüy Yapısı

  Bu tür köpekler dengeli tüy döktüklerinde daha iyi olurlar. En yaygın tüy renkleri siyah,kahverengi,koyu gümüş rengi yada üçünün beyaz üzerine karışımı da olabilir. Ciğer rengi, kırmızı, açık kahverengi de olabilir ancak pek enderdir. Amerikan Kennel Kulübü bu ek renklere sahip köpeklere ruhsat verir ancak ringe çıkmalarına müsade etmez. Boston Terrier'in vücudundaki beyaz göğüs, boyun ve ağızı kaplamalıdır. Aynı zamanda ön bacakların yarısı ve arka bacakların diz kısmı da beyaz olmalıdır. Ağızdan kafanın üstüne kadar giden beyaz bir leke olmalıdır ancak bu leke gözlere ulaşmamalıdır.

 • Boston Terrier Egzersiz İhtiyacı

  Boston Terrierler uzun günlük yürüyüş yada çit ile çevrilmiş bir bahçede koşmak isteler; bu onları mutlu ve formda kılacaktır.

 • Boston Terrier Yaşam Ortamı

  Boston Terrierler dışarıda oynadıklarında küçük alanlarla yetinebildikleri için apartman hayatına adapte olabilirler.

 • Boston Terrier Kökeni

  Amerikan Kennel Kulübü tarafından farkına varılan Amerikan kökenli ilk tür Boston Terrier'dir. Bu tür, boğa ve terrier türlerinin karışımı ve doğal olarak 18 kg ağırlığı bulan bir çeşittir. Asıl melez İngiliz Bulldog şimdi nesli tükenmiş olan İngiliz Beyaz Terrier olduğuna inanılır. Asıl eşlemeden sonra Fransız Bulldogların yanında daha küçük dişilerden faydalanıp türün temeli oluşturulmuştur. Boston Terrierlerine kısa bir süre Amerikan Bull Terrier denmiştir. Ancak bu durum Bull Terrier dernegi tarafından uygun bulunmamıştır ve türün ortaya çıktığı yerin ismi kullanılmaya başlanmıştır. Boston Terrier aynı zamanda Boston Bull Terrier, The American Centlemen ve Boston Bull olarak da bilinir.

Boston Terrier Karakter Özellikleri

Bu Irk Hakkında Merak Ettikleriniz

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.