Toy Fox Terrier Irk Bilgileri

 • Irk Boyutu : Oyuncak
 • Yükseklik : Erkek 25 cm
  Dişi 24 cm
 • Ağırlık : Erkek 2 - 4 Kg
  Dişi 2 - 3 Kg
 • Ortalama Yaşam : 13 -15 yıl
BG 1
BG 1

Toy Fox Terrier Irkının Genel Özellikleri

 

 • Pets
 • Eğitilebilir

  İtaat etmeyi seven, bu yönüyle hayatınızı kolaylaştırır

 • Pets
 • Evine Düşkün

  Evcimen halleriyle varolan, yaşamlarında yerlerini benimseyenler

Rozet
cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy
Cloud Cloud
 • Toy Fox Terrier Cinsi

  Toy Fox Teriyer dışa dönük, arkadaş canlısı, korkusuz ve ailesine sadıktır. Doğası gereği tetikte beklediğinden dolayı bekçilik görevini çok iyi yapar. Toy Fox Teriyer kendisinden daha geniş olan kuzenlerine ve diğer cinslere kıyasla kolayca eğitilebilir ve daha iyi huyludur, dolayısıyla sahibi yaşlı ya da engelli olduğunda onlar için mükemmel bir arkadaş olur. Kolayca eğitilebilir oyuncaklarla oynamaktan ve sahibinin kucağına oturmaktan, uzanmaktan çok hoşlanır. Toy Fox Teriyer’in geniş ve ön plana çıkan gözleri, ağır duruşlu, dik ve V şeklinde kulakları vardır. Düz bir sırtı, genellikle üçüncü ya da dördüncü ekleme kadar uzanan kuyruğu ve küçük, oval ayakları vardır.

 • Toy Fox Terrier Eğitimi

  Toy Fox Teriyer oldukça zekidir ve kolaylıkla eğitilebilir. Toy Fox Teriyer pek çok hareket öğrenebilir ve sirk performanslarında sıklıkla kullanılır.

 • Toy Fox Terrier Bakımı

  Toy Fox Teriyer’in kürkü için fazla bir bakıma ihtiyaç duyulmaz; tüy dökmemesi için ara ara fırçalanmalıdır ve gerekli görüldüğünde yıkanmalıdır. Toy Fox Teriyer dışa dönük bir cins değildir; kendisine yumuşak bir yatak verilmeli, dışarı çıkacağı zaman ise süveter giydirilmeli ve kulak kapatıcı takılmalıdır. Toy Fox Teriyer ortalama 13-15 sene yaşar.

 • Toy Fox Terrier Karakter Yapısı

  Toy Fox Teriyer küçük boyutundan dolayı dikkatli olunması için küçük çocuklarla vakit geçirdiği zaman kontrol edilmelidir. Yabancılardan hoşlanmazlar ancak diğer köpekleri evine seve seve kabul eder. Toy Fox Teriyer, yeterli ölçüde egzersiz yapmaması ve dikkat çekememesi durumda havlar ve yeri kazar.

 • Toy Fox Terrier Tüy Yapısı

  Toy Fox Teriyer’in kısa, düz ve parlak kürkü vardır. Toy Fox Teriyer üç renkli (beyaz, bronz ve çikolata rengi) olabilir, ‘Çikolata’(beyaz ve çikolata kahverengi) renginde olabilir ya da ‘Bronz ve Beyaz’ olabilir. Tamamının da en azından yarısı beyaz olur ve kafası genelde renkli olur.

 • Toy Fox Terrier Egzersiz İhtiyacı

  Toy Fox Teriyer sade egzersizlere ihtiyaç duyar; egzersiz ihtiyacının büyük çoğunluğunu evin içerisinde koşarak karşılar. Toy Fox Teriyer oyuncaklarla oynamaktan ve sahipleri ile oyun oynamaktan hoşlanır. Toy Fox Teriyer apartman hayatı için uygun bir cinstir.

 • Toy Fox Terrier Yaşam Ortamı

  Apartman hayatı için uygundur. Soğuk havayı tölere edemez.

 • Toy Fox Terrier Kökeni

  Toy Fox Teriyer, ‘Foiler’ adındaki kayıtlı ilk Smooth Fox Teriyer’in soyundan gelen bir Amerikan köpeğidir. Fox Teriyerler tilkileri kaçırmak (tilkileri daha büyük köpekler tarafından saldırıya uğrayabilecekleri açık yerlere doğru kovalamak) için kullanılır; geceleri tilkilerden kolay ayırt edilebilmeleri için beyaz renkte olanlar tercih edilir. Fox Teriyer, 1885 yılında Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanınmış ilk gösteri köpeklerinden (yüzyıl sonrasında Smooth Fox Teriyer veWire Fox Teriyer türleri farklı türler olarak ayırt edilmiştir) biridir. Toy Fox Teriyer, kemirgenleri kovalamak için daha az çeşitliliği uygun gören Amerikan çiftçileri tarafından fiziksel olarak kendilerinden geniş olan kuzenlerinin soyundan gelmektedir. Toy Fox Teriyer, fiziksel olarak daha kısa olması ve biraz daha sakin bir mizaç ruhuna sahip olması açısından Chihuahua ve Manchester Teriyer gibi diğer cinslerle çiftleştirilmiştir. Toy Fox Teriyer, 2000 yılında Amerikan Kennel Kulübü tarafından farklı bir cins olarak tanınmıştır.

Toy Fox Terrier Karakter Özellikleri

Bu Irk Hakkında Merak Ettikleriniz

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.