Mango

 • Cins: Maltipoo
 • Cinsiyet : Dişi
 • Doğum Tarihi : 11.02.2024
 • Renk : Apricot
 • Kg: 1.35 Kg
cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Tam bir aile köpeği olan Maltipoo ebeveynlerinin ikisininde karakter yapısını gösterebilen hipoalerjik dizayn bir ırktır.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy

Irkın Genel Nitelikleri

Maltipoo köpek ırkı, sevimli görünümlerininin yanı sıra tüy, karakter ve bakım gibi özellikleriyle de her dönem ilgi odağı halinde olan bir türdü. Bu ırkın kökeni ise bir Akdeniz Adası olarak bilinen Malta Adası’na kadar uzanır. Pek çok kaynaktan edinilen bilgilere göre Maltipoo, ilk başlarda 3. yüzyıl dönemlerinde görülmüş bir köpek türüdür. Pek çok insanın düşüncesine göre de dünyada yer alan en eski köpek cinslerinin başında gelir. Hatta bazı kaynaklarda bu tür, Malta’nın antik köpeği gibi isimler ile anılır. Bu nedenle de insanlar arasında oldukça popüler bir köpek ırkıdır.

Hem ufak hem de tatlı yapısı ile Maltipoo, her daim ilgi görmeyi başarmıştır. Aynı zamanda dünyadaki en eski köpek türlerinden biri olarak kabul edilmesi, yıllardır bu cinse ekstra popülerlik de katar. Son olarak Avrupa’da da yaygın hale gelmesiyle farklı bir isim şeklinde Maltese Terrier olarak anılmaya başlanır. Bu isimden ötürü pek çok insan Tibet köpeklerinde olduğu gibi bu türün de Asya Bölgesi’nden gelen bir geçmişlerinin bulunduğunu düşünmeye başlar. Bu sebeple günümüzde bu ırkın kökeninin tam anlamıyla nereye dayandığı net şekilde bilinmez. Hatta bunun yanı sıra bu köken, gizemini günümüzde de korumaya devam eder.
 

Maltipoo Irkının Köklü Geçmişi

Maltipoo köpek ırkı, Maltese ve Toy Poodle türlerinin melezi olarak insanların karşısına çıkar. Pek çok melez ırkta da olduğu gibi bu köpek çeşidi de yine farklı isimler ile anılır. Malta Poo, Malte Poo, Malrese Poodle, Multa Poo ya da Malti Doodle gibi farklı isimler ile anılsalar dahi en sık kullanılan isim Maltipoo şeklindedir.

Maltipoo ırkı köpeklerin Poodle ve Maltese kökenli köpeklerin çiftleştirilmesi sonucunda ortaya çıktığı düşünülür. Bununla beraber iki Maltipoo cinsi köpeğin eşleştirilmesi ile üretilmiş olan dizayn ya da melez şeklinde ifade edilen bir ırk türüdür. Toy Poodle ve Maltese ırkının tarihine göz atıldığı zaman ise onların gelişim süreçlerinin de aslında melezleme ile olduğu görülür. Kısacası çaprazlanma sadece ‘Maltipoo’ köpek ırkına özgü bir durum değildir. Safkan köpek ırklarının büyük kısmının kökenleri incelendiği zaman çoğunluğun melezlenmiş olduğunu görmek mümkündür. Ancak her ırk kendi içinde gelişmeler gösterip zamanla kendine özgü bir ırk haline gelir.

1900 yılının sonları itibariyle “Melez” ya da “Dizayn” köpek ırkları büyük oranda gelişme göstermiştir. Bu süreçte de fazlasıyla popülerlik kazanmıştır. Maltipoo köpek türü de yine bu dönemde büyük ölçüde gelişme gösterip popüler dizayn ırklar arasında yer almayı başarmıştır. Etik ve sorumlu yetiştiricilerin bu köpek türü üzerinde standart görünüme ulaşmaları adına doğru şekilde çalışmalar yapmaya devam ederlerse, ilerleyen süreçler bu köpeklerin dizayn yani tasarım köpek şeklinde anılması yerine, onaylı bir ırk haline gelmesi mümkün olur.

Maltipoo Irkı Nasıl Ortaya Çıktı?

Maltipoo köpek türü, kendi Irkı yerine Poodle veya Maltese çeşidinin yanı sıra pek çok seçenek ile çiftleşebilir. Her çiftleşme ihtimaline ise yavrularda farklı özellikler ortaya çıkar. Dünyaya gelen her bir yavru Maltipoo, göz alıcı albenileri ile pek çok insanın hatta ünlü ismin beğenisini kazanmayı başarır. Ellen DeGeneres ve Carmen Electra gibi bilindik ünlü isimler ise Maltipoo köpek sahipleri arasında yer alır. Ayrıca kendi şöhretini yaratan Maltipoo köpekleri de vardır. Jessica Simpson’un sahibi olduğu Maltipoo cinsi ‘Daisy’ adlı köpek, bir televizyon programına çıkmış ve sevimli tavırları ile izleyenleri etkilemiştir.

Maltipoo köpek ırkı günümüzde de adından sık sık söz ettirir. Ayrıca popüler köpek ırklarından da biridir. Ancak bu cins, Amerikan Kennel Kulübü tarafından ne yazık ki henüz tescillenmemiştir. Bu cins köpekler günümüzde sadece Amerikan Kanin Hibrit Kulübü tarafından tescillenmiş bir ırktır.

Maltipoo Irkı Köpekleri İlk Ne Olarak Kullanıldı?

Maltipoo köpekleri, Maltese ve Toy Poodle köpek ırklarının çiftleştirilmesi ile meydana gelen bir cinstie. Meydana geldiği köpek türlerinin alerjiye karşı son derece dirençli olmasından dolayı Maltipoo köpeklerinin de alerjilere karşı dirençleri oldukça yüksektir. Dış görünümleri ile pek çok hayvan severin beğenisini kazanan Maltipoo köpekleri, geçmiş dönemlerden bu zaman kadar genel olarak süs köpeği şeklinde kullanılır. Sevimli yapıları ve sempatik tavırları ile çoğu zaman TV programlarına çıktıları görülür. Aynı zamanda şov gösterileri yaptıkları da olur.

Maltipoo, Maltese ve Toy Poodle ırklarının melezi olan çok şirin bir köpek türüdür. Oyuncak köpek olarak da bilinen bu tür sevimli görünümüyle gönüllerde taht kurmuştur. Sadık, akıllı, ve oyuncudur. Sevgi dolu ve minyatür bu cinse mensup köpekler Malte Poo, Malta Poo ya da Multa Poo yanı sıra Moodle, Malti Doodle, Maltese Poodle veya Malt Oodles gibi farklı isimlerle de anılır.

Maltipoo Türü Nedir? Genel Özellikleri Nedir?

Poodle ve Maltese ırklarının çiftleştirilmesi ya da iki Maltipoo cinsinin eşleştirilmesi ile ortaya çıkan Maltipoo köpekler, popüler dizayn ırklar arasında yer alır. Televizyon gösterilerinde ünlü olan Maltipoo cinsi köpekler vardır. Bu cins özellikle ünlüler ve zenginler arasında çok popülerdir. Tüy dökmeme özelliği ve uyumlu yapısıyla öne çıkan Maltipoo aile köpeği olarak tercih edilebilir. 20 - 35 cm arasında değişen boyutlarda olan Maltipoo köpekler minyatür ırk köpeklerdir. Oyuncak köpek ya da kucak köpeği olarak bilinen köpek türleri arasında yer alan bu sevimli dostlar eğitilmesi kolay, akıllı köpeklerdir. Çocuklarla çok iyi anlaşan Maltipoo köpekler çocuklu aileler için uygundur. Sevecen ve sadık yapısıyla tüm ailenin gönlünü kazanacak mizaca sahiptir.

Maltipoo Fiyatları Neye Göre Değişir? 

Maltipoo fiyat aralıkları köpeğin yetiştiricisine, cinsine, yaşına, sağlık durumuna veya nereden geldiğine göre değişir. Tam bir aile köpeği olan Maltipoo köpekler yavru olarak alındıklarında çok iyi eğitilebilirler. Apartman yaşamına kolay şekilde uyum sağlayan bu minik ve sevimli dostlar bakımı en kolay köpek türleri arasındadır. 
Maltipoo köpeklerin fiyatlarını etkileyen faktörler arasında safkan olma durumu da ön plana çıkar. Maltipoo köpekler çok uyumlu, bakımı kolay, fazla tüy dökmeyen köpeklerdir. Kolay eğitilebilmeleri de onları cazip kılar. Maltipoo köpeklerin orijinal ırk olması önemlidir. Orijinal ırk köpekler söylenen özellikleri taşır. Oyuncak köpek ya da kucak köpeği olarak da anılan Maltipoo köpekler çok sevimli olur. Özellikle de çocuklu aileler için uygun olan bu sevimli ve akıllı köpeklerin eğitimleri de kolaydır.

Maltipoo Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Maltipoo köpeklerin bakımı, birkaç detaya dikkat edilerek kolayca yapılabilir. Bu minyatür ve tüylü köpeklerin bakımında beslenme ve tarama gibi detaylara dikkat etmek gerekir.

Maltipoo Nasıl Beslenmelidir?

Maltipoo köpekler yavru ve yetişkin dönemlerinde farklı beslenmelidir. Maltipoo yavru köpeklere günde dört küçük öğün verilmelidir. Yetişkin olanlara ise günde 2 veya 3 porsiyon mama verilebilir. Maltipoo köpeklerin maması özel mama olmalıdır. Küçük ırk köpekler için özel üretilen mamalardan tercih edilmelidir. İnsanların yediği yemekler ve yemek artıkları bu köpeklere verilmemelidir. Veteriner kontrolleri düzenli olarak yapılmalı, sağlık durumuna göre beslenme planı düzenlenmelidir. 
Maltipoo küçük ama enerjik bir köpektir. Bu nedenle protein açısından zengin mama ile beslenmelidir. Yüksek kaliteli protein içerikli mama tercih etmek önemlidir. Minyatür köpek ırklarına özel üretilen kaliteli içerikli mamalarla beslenmeleri gerekir. Mama ve su kaplarının sürekli şekilde temiz olmasına dikkat edilmelidir. Hijyenik mama ve su ortamı bu tarz köpekler için önemlidir.

Maltipoo Köpekler Kaç Saat Uyumalıdır?

Maltipoo köpekler günde ortalama 12 - 14 saat kadar uyur. Uyanık oldukları zamanlarda oyun oynamayı severler. Enerjik köpekler olarak oyun oynamak onlar için önemli bir etkinliktir. Maltipoo yavru köpekler daha enerjik ve aktif olurlar. Bir yaşından sonra biraz daha sakinleşirler. Maltipoo köpeklerin uyku ortamı sakin ve kalabalıktan uzak olmalıdır. Kendine ait, sakin bir uyku alanına sahip olmalıdır. Minderi ya da yatağı olursa daha mutlu uyur. Evin kalabalık ve hareketten uzak bir yerinde uyku alanı kurmak gerekir. Küçük bir köpek olduğu için küçük bir uyku alanı yeterli olacaktır. Uyku saatlerinde rahatsız etmemek sağlıklı gelişimi destekler.

Yavru Maltipoo Nasıl Yıkanmalıdır?

Yavru Maltipoo cinsi köpekleri yıkarken özel şampuan kullanmak gerekir. Doğal içerikli özel, küçük ırk köpek şampuanı ile yıkamak önemlidir. Maltipoo yavru köpekler yıkanırken sabun veya başka bir şey kullanılmamalı, suyun sıcaklığı da ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır. Ilık ve az akan suyla yıkamalısınız. Fazla akan su Maltipoo yavru köpeği korkutabilir. Gözlerine ve kulaklarına su kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Kulak içlerini banyodan sonra pamukla temizlemek daha doğru olacaktır. Maltipoo yavru köpeği yıkarken onunla sakince konuşmak ve sakin tavırlar takınmak gerekir. Özenli, sakin ve yumuşak davranmak köpeğin kaygılanmasını önler. Güzel bir banyodan sonra ödül maması vermek de teşvik edici olabilir.

Maltipoo Köpekler Kaç Yaşında Tıraş Edilmelidir? 

Uzun tüylere sahip olan Maltipoo köpeklerin tüylerinin belli aralıklarla kesilmesi gerekir. Hızlı uzayan tüylerinin tıraş edilmesi önemlidir. Maltipoo ilk tıraş işlemi 4 aylık olduktan sonra yapılabilir. Bundan sonra 4-5 ayda bir tıraş tekrar edilmelidir. Çok farklı tıraş modelleri tercih edilebilir. Bazı Maltipoo köpeklere çok tatlı kesimler uygulanır. Maltipoo traşı sağlık ve bakım açısından önemli bir konudur. Sağlıklı tüy ve deri yapısı için Maltipoo köpeklerin 4 - 5 ayda bir tıraş edilmesi gerekir. Yılda 2 defa tıraş etmek sağlıklı yaşam kalitesi için gerekli bir şeydir.

Maltipoo Fiziksel Özellikleri Nedir?

Maltipoo oyuncak köpekler sevimli görünümleri ve yumak tüyleriyle dikkat çeker. 20 - 35 cm arasında boylarda olan minyatür Maltipoo köpekler şirinlikleriyle ilk bakışta kalbinizi kazanabilirler.

Erkek Maltipoo Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Erkek Maltipoo köpekler 15 - 38 cm arasında değişen boylarda olabilir. Ağırlıkları 2 - 7 kg arasında değişebilir. Ufak yapılarına rağmen güçlü kasları vardır. Dayanıklı ve sağlıklı vücut yapılarıyla dikkat çekerler. Kıvırcık, dalgalı ve kabarık tüyleri onları çok şirin gösterir. Oval şekildeki gözleri ufaktır. Gözlerinin kenarında koyu renk çizgiler olur. Damla şeklinde geniş kulakları vardır. Hipoalerjenik tüy yapılarıyla alerjisi olan insanlara zarar vermeyen köpeklerdir. Kuyrukları tüylü ve kısadır. Kuyrukları pelüş gibi görünür.

Dişi Maltipoo Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Dişi Maltipoo köpekler erkeklere göre biraz daha zayıf yapıda olabilir. Onlar da erkekler gibi atletik ve sağlam bir yapıya sahiptir. Irkın genel fiziksel özelliklerini taşırlar. Küçük gözleri, tüylü kısa kuyrukları, kabarık tüyleri ile pelüş bir oyuncağa benzerler. Erkekler gibi hipoalerjenik tüy yapısına sahiptirler. Tüye alerjisi olanların terci h edebileceği minik köpeklerdir. Boyları 15 - 35 cm, ağırlıkları 2 - 7 kg arasında değişir.

Maltipoo Karakter Özellikleri Nedir?

Maltipoo köpekler itaatkâr, sadık ve çok sıcakkanlı köpeklerdir. Uyumlu yapıları tam bir aile köpeği olarak bilinirler. Hem çocuklarla hem de diğer hayvanlarla çok iyi şekilde anlaşırlar. Ayrıca sevdiklerine çok bağlıdırlar.

Erkek Maltipoo Karakter Özellikleri Nelerdir?

Yalnız kalmayı sevmezler. Akıllı ve sevgi dolu minik köpekler olarak kolay eğitilebilirler. Sosyal köpeklerdir, iletişim kurmayı severler. Anlaşamayacakları hayvan ya da insan pek yoktur. Koruma içgüdüleri gelişmiştir. Ailelerini, sevdiklerini korumaya oldukça meyilli olurlar. Aile ortamını, sevdikleriyle birlikte vakit geçirmeyi çok sever. Bir şeyleri öğrenmeyi ve bunları sevdiklerine göstermeyi de sever. İlgi görmeleri oldukça önemlidir. Yalnız kalırsa veya ilgi görmezse depresyona girebilir.

Dişi Maltipoo Karakter Özellikleri Nelerdir?

Dişi Maltipoo köpekler ilgiye biraz daha düşkün olabilir. Genel olarak erkek köpeklerle aynı karakter özelliklerine sahiptir. Aile ve sevdiklerine bağlılıklarıyla bilinirler. Sevgi dolu, akıllı, oyuncu köpeklerdir. Aile ortamını, sevdikleriyle birlikte olmayı severler. Kucakta taşınmayı, ilgi görmeyi de severler. Yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar. Oyun oynamaya bayılırlar. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar. Eğitilmeleri kolay köpeklerdir. Bazen inatçı olabilirler.

Maltipoo Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Maltipoo köpeklerin bakımında özellikle beslenme ve tüy bakımına dikkat etmek gerekir. Sağlıklı kaliteli beslenme ve düzenli tarama, tıraş bu köpeklerin sağlıklı gelişimi için önemlidir.

Maltipoo Köpekler Çok Tüy Döker mi?

Maltipoo köpekler çok tüy dökmezler. Bu nedenle de çok tercih edilen köpeklerdir. Düzenli tarama ve tıraşları yapıldığında neredeyse hiç tüy sorunu yaşatmazlar. Çok güzel, ipeksi ve yumuşak tüyleri vardır. Tüyleri biraz hızlı uzayabilir. Yılda 2 kez tüylerini kestirmek gerekir. Haftada bir kaç kez tüylerini taramak ve bakım yapmak da önemlidir.

Maltipoo Kaç Yıl Yaşar?

Maltipoo köpekler 10 - 15 yıl yaşayabilir. İyi bakıldığında ve sevgi gördüğünde 15 yıl kadar yaşayan Maltipoo köpekler vardır. Bu tarz köpeklerin yaşam ömrünü en çok uzatan şey sevgi dolu bir ortamdır. Sevdiklerine çok bağlı olduklarından sevdikleriyle mutlu oldukları sürece daha uzun yaşama şansları vardır.

Maltipoo Ortalama Boy ve Kiloları Nedir?

Maltipoo köpekler ortalama olarak 20 - 25 cm boylarında ve 2 - 10 kg ağırlığında olur. Oyuncak köpek türüne giren bu köpekler çok ufaktır. Her daim bir yavru köpek gibi küçük kalırlar. Çok fazla büyümez ve çok fazla kilo almazlar. Özellikle beslenmelerine bu nedenle dikkat etmek gerekir. Çok kilo almaları sağlık açısından sakıncalıdır.

Maltipoo Eğitimleri Nelerdir? 

Maltipoo köpekler çok akıllı köpekler olarak kolay eğitilebilir. Maltipoo eğitimleri profesyonel olarak verilirse daha etkili ve başarılı olur.

Yavru Maltipoo Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Maltipoo köpekler yavruyken eğitim konusunda daha başarılı sonuçlar alınabilir. Maltipoo yavru köpeklerle iletişim kurmak çok önemlidir. Doğru iletişim her şeyin anahtarıdır.  Sabırlı ve anlayışlı davranmak yavru Maltipoo köpeklerin çok daha kolay ilerlemesini sağlar. Bağırmak ev kızmak yerine doğru yaptığında ödüllendirmek gerekir. Maltipoo köpekler sevgi köpekleridir. Sevgi ve bağlılık yoluyla onunla iletişim kurmak mümkündür. Eğitim verirken sabırlı ve özenli olmak doğru şekilde ilerlemeyi sağlayacaktır.

Maltipoo Oyun Eğitimi Nasıl Verilir?

Maltipoo oyuncu bir köpektir. Oyun oynamayı çok sever. Oyun oynarken bir şeyler öğrenebilir. Öğrendiklerini sevdiklerine göstermeyi de çok seven bir köpektir. Onun bu özelliklerini iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Günün belli saatlerini oyun saatleri yaparak birlikte vakit geçirmekle işe başlayabilirsiniz. Bazı geliştirici, eğitici oyuncaklar deneyebilirsiniz. Başarılı olduğu oyunlardan sonra Maltipoo köpeğinizi ödüllendirmelisiniz.

Maltipoo İç Mekân Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Maltipoo köpekler tuvalet eğitimini en kolay öğrenen köpekler arasında yer alır. Öncelikle evin sesiz, sakin ve rahat bir bölgesini tuvalet alanı olarak belirlemelisiniz. İlk başlarda bu alanı geniş tutmalısınız. Her yemekten sonra köpeğinizi bu alana tuvaletini yapması için getirmelisiniz. Tuvaletini doğru yere yapması için onu teşvik etmelisiniz. Doğru yere yaptığında da ödüllendirmelisiniz. Zamanla Maltipoo köpeğiniz kendi kendine tuvalet alanına gitmeye başlayacaktır.

Maltipoo Dış Mekân Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Dış mekân tuvalet eğitimi verirken en önemli şey köpeği her gün aynı saatlerde dışarıya çıkarmaktır. Yemekten sonra köpeğinizi dışarı çıkartarak dış mekân tuvalet eğitimini verebilirsiniz. Dış mekanda tuvalet için sakin yerler tercih etmelisiniz. İlk başlarda hep aynı yere gitmek köpeğin alışması için daha iyi olacaktır.

Maltipoo Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Maltipoo köpekler akıllı ve itaatkâr olur. Yavruyken temel itaat eğitimini çok kolay şekilde öğrenebilirler. Ancak aynı zamanda biraz inatçıdırlar. Onlarla iletişim ve bağ kurmak önemlidir. Temel itaat eğitiminde öncelikle köpeğinizin sizi takip etmesini sağlamalısınız. Size odaklanan köpeğinize zamanla komutlar vermeye başlamalısınız. Ama her şeyden önce köpeğinizin size odaklanmasını sağlamalısınız. Odaklanma sağlandıktan sonra otur, kalk gibi basit komutlar verebilirsiniz.

Maltipoo İleri Düzey İtaat Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Maltipoo köpeklere ileri dizey itaat eğitimi vermek için öncelikle temel itaat eğitiminin tamamlanmış olması gerekir. İleri itaat eğitiminde tam odaklanma şarttır. Köpeğin komut veren kişiye tam olarak bağlı olması, odaklanması önemlidir. Temel itaat eğitimini tamamlamış köpeklere ileri itaat eğitimi verilebilir. İleri itaat eğitimi verilirken en önemli şey sağlam bir iletişimdir. Köpek ve komut veren kişi arasında sağlam bir bağ kurulmalıdır.

Maltipoo Çiftleştirme Nasıl Yapılmalıdır?

Çiftleşme öncesinde köpeklerin genel sağlık durumu kontrol edilmelidir. Bazı testler yapılarak genel sağlık durumundan emin olunması gerekir. Doğru zaman ve doğru koşullar belirlenmelidir. Anne için hamileliğin uygun olup olmadığından emin olunmalıdır. Doğum ve sonrası süreç için hazır olmak da önemlidir.

Maltipoo Köpeklerde Hamilelik Süreci Nasıldır?

Maltipoo köpekler tüm köpekler gibi 2 - 2,5 aylık bir hamilelik süreci geçirir. Hamile Maltipoo köpekler hassas davranışlar sergileyebilir Huzurlu ve sakin bir ortamda hamilelik süreci geçirmelidirler. Sağlıklı ve protein kalitesi yüksek beslenmeleri önemlidir. Sevgi ve şefkat istekleri artabilir. Bu süreçte her köpeğin davranışsal tavırları farklı olabilir. Kimisi ilgi isterken kimisi ilgiden uzak durmayı tercih edebilir.

Maltipoo Cinsi Köpeklerin Genetik Hastalıkları Nelerdir?

Fino köpeği ve Malta melezi olan Maltipoo köpeklerin yatkın olduğu bazı genetik sağlık sorunları vardır. Bu sağlık sorunlarını tespit etmek için düzenli veteriner kontrolüne gitmek önemlidir. Maltipoo cinsi köpeklerin yatkın olduğu sağlık problemleri şunlardır;

 • White Shaker sendromu
 • Epilepsi
 • Patellaların düzgün sıralanmaması
 • Portosistemik şant (PSS)
 • Progressive retinal atrofi (PRA)
 • Legg-calve-perthes hastalığı

Maltipoo Köpeklere Hangi Aşılar Yapılmalıdır?

Sevimli Maltipoo köpeklerin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için belli aşıları düzenli olarak olmaları gerekir. Aşılar köpeklerin hastalıklara karşı korunmasını sağlarken, dış etkenlerden gelecek virüslere karşı da önlem alınmasına olanak tanır. Köpek dostlarımızın hayatında aşılar oldukça önemlidir. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için aşılarının zamanında yapılması gerekir. Maltipoo köpekler de tüm köpekler gibi virüs ve mikroplara karşı savunmasızdır. Özellikle ev köpekleri oldukları için daha savunmasız olurlar. Zaten aşırı soğuğa karşı da dayanıksızdırlar. Sıcak ortamda bakılmaları gerekir. Düzenli veteriner kontrollerinin yapılması, aşılarının yapılması önemlidir. Maltipoo köpeklere temel olarak yaptırılması gereken aşılar;

 • Karma Aşı 
 • Bronşin, KC aşısı
 • Lyme Aşısı:
 • Kuduz Aşısı:
 • İç ve dış parazit uygulamaları

Maltipoo Köpeklere Mikroçip Takılmalı Mıdır?

Evcil hayvanlara, kedilere, köpeklere mikroçip takılması yasal zorunluluktur. Maltipoo köpeklere de mikroçip taktırmak zorunludur. Evcil hayvanların kimliklendirilmesi ve tanınması için mikroçip takılması yasal zorunluluk haline getirilmiştir.

 • Veterinarian
 • Veteriner Kontrol Sağlık Desteği

 • Veterinarian
 • Bakım ve Eğitim Desteği

 • Veterinarian
 • Şampiyon Kan Yavruları

 • Veterinarian
 • Tüm Şehirlere Ulaşım İmkanı

Rozet
Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin

Maltipoo Irkı Hakkında

 • Pets
 • Eğitilebilir

  İtaat etmeyi seven, bu yönüyle hayatınızı kolaylaştırır

 • Pets
 • Evine Düşkün

  Evcimen halleriyle varolan, yaşamlarında yerlerini benimseyenler

 • Pets
 • Tüyleri Dökülmez

  Alerjik reaksiyona karşı duyarlı hipoalerjenik köpek dostlarımız

 • Pets
 • Oyuncak Sever

  Oynamaya bayılan, özel eşyalarıyla zaman geçirmekten keyif alanlar

 • Pets
 • Arkadaşlık Kurar

  Sosyalliği seven, uyumlu yapılarıyla dikkat çekerler

Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.

Satıştaki Yavrular