Küçük Mina'nın Maltese yavrusu Charlie

Sevgili Mina ailesinden bir köpek istediğini söylediğinde elityavru.com sitemizi ziyaret ederek, adını Charlie koydukları minik Maltese Terrier yavrumuzu almaya karar vermişlerdi. Ve böylece Sevgili Mina ve Charlie ile başlayan güzel ve anlamlı dostluğumuzun ilk temeli atılmış oldu. Daha önce hiç köpek beslememiş olan ailemizin paniği ve kaygıları oldukça fazlaydı. Özellikle Mina ve Elif'in sevgili anneleri İdil Hanım bu köpekle aynı evde yaşam konusunda tedirgindi. İdil Hanım ve Mina ile konuşmalarımız sonucunda Charlie'yi tuvalet eğitimine almaya karar verdik. Tabi ki bu eğitim sürecinin ailemiz için özellikle de Mina için çok kolay geçtiği söylenemez.

maltese terrier eğitim satış referans

4 haftalık eğitim sürecinde kurmuş olduğumuz Whatsapp grubumuzda sürekli olarak ailemizle görüştük. Gelişmeleri adım adım paylaştık. Mina arada dayanamayıp Charlie'yi görmek için çiftliğimizi ziyaret edip onunla oyun oynayıp zaman geçirdi. Böylelikle bu özlem sürecini hafifletmeye çalışıyordu.

maltese terrier eğitim satış referans

Eğitim sürecinde ve sonrasında İdil hanım'ın ilk kez köpekle yaşıyor olmasına rağmen söylediklerimizi birebir uygulaması ve uygulatması, rehberliğimiz eşliğinde devam etmesi ve bu konuda ki kesin tavrı takdiri hak ediyordu. Arada zaman zaman minik isyanlar olsa da karşılıklı konuşarak birlikte çözümler ürettik. Mina ve Elif'in mutluluğu için bir çok konuda fedakarlık yapan ve zaman zaman kendinden ödün veren İdil hanım'ı içtenlikle kutluyorum. Tabi bu arada Mina'yı unutmak mümkün değil. Yaşının çok çok üstünde gösterdiği çaba ve performans inanılmazdı. Sevgili Mina'nın sevgisi ve kararlılığı mükemmeldi.

 

 

Onların bu çabasını gördükçe köpek sahibi olmanın gerçekten ona hak ettiği yaşam koşullarını sağlamak gerektiğini ve doğru bir rehber ile ilerlemenin kattığı yararları bir kez daha hatırlamama neden olmuştu. Minik yaşına rağmen Mina'nın Charlie'den ayrılmamak uğruna gösterdiği ekstra efor ve yaşamını ona göre ayarlaması inanılmazdı. Seni bu konuda bir kez daha kutluyorum Sevgili Mina'cım..

Charlie'yi eğitim sonrası evine teslim ettiğimizde Mina, Elif ve Charlie ile anılarımızı yaşatmak adına bir kaç fotoğraf çekmiştik. Bu fotoğraflarda bile üçünün de mutluluğu ve kavuşmanın sevinci yüzlerinden görülebiliyordu.

İdil hanım ve Mina'ya bize duydukları koşulsuz, şartsız güvenden dolayı çok teşekkür ediyor, Charlie ile birlikte uzun yıllar mutlu yaşamalarını diliyoruz.

Sevgilerimizle,

Eğitim Departmanı

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI