Napoliten Mastiff Irk Bilgileri

 • Irk Boyutu : Büyük Boy
 • Yükseklik : Erkek 65 – 75 cm
  Dişi 60 – 70 cm
 • Ağırlık : Erkek 60 - 70 kg
  Dişi 50 - 60 kg
 • Ortalama Yaşam : 10-12 yıl
BG 1
BG 1

Napoliten Mastiff Irkının Genel Özellikleri

 • Pets
 • Evine Düşkün

  Evcimen halleriyle varolan, yaşamlarında yerlerini benimseyenler

 • Pets
 • Korumacıdır

  Bulunduğu alanı sahiplenen, sevdiği insanlara karşı hassas olanlar

Rozet
cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Güçlü ve iri görüntüsünün aksine yumuşak huylu bir ırktır. Napoliten Mastiffler'in koruma içgüdüsü oldukça gelişmiştir. Sıkıcı eğitimlerden pek hoşlanmazlar. Erken yaşta sosyalleştirildiği ve otoritenin sahibinde olduğu öğretildiği takdirde iyi bir aile köpeğidir. Yeterli egzersiz yapıldığında apartman yaşantısına uyum sağlayan Napoliten Mastifler için en uygun yaşam alanı bir bahçedir.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy
Cloud Cloud
 • Napoliten Mastiff Cinsi

  Genel anlamda çocuklarla iyi geçinir (sosyalleşme tamamlanmışsa) ancak iriliğinden dolayı küçük çocukların yanında kontrol altında tutulmalıdır. Ev hayvanlarıyla, köpeklerle çok iyi anlaşır ancak yavruyken sosyalleştirilmesi gerekir. Büyük, sarkık, kırışık deri ile kaplanmış ve kırışıklık yüzünden neredeyse görünmeyen gözleri vardır. Belirgin bir stopu vardır. Bu kırışıklıklar bütün vücudu sarar. Ayakları yuvarlak, sırtı düz, yüksek duruşlu kuyruğu vardır.

 • Napoliten Mastiff Eğitimi

  Anlayışlı, saygılı bir yaklaşımda bulunulması gereken köpek cinslerinden biridir. Sahibin otoritesi çok önemlidir Yavruyken itaat eğitimi verilmesi gereklidir. Öğrenmeye meraklıdır ancak öğrendiği numaraları uygulamayı mantıksız bulduğu için yapmayı reddedebilir.

 • Napoliten Mastiff Bakımı

  Yüzündeki ve vücudundaki kıvrımların iyi temizlenmesi gerekir. Çok fazla bakım gerektirmeyen bir türdür. Tüy dökme zamanına gelindiğinde kauçuk fırça ile taranmalı ve böylelikle ölü tüyler temizlenmelidir. Yattığı yerin yumuşak olması gerekir.

 • Napoliten Mastiff Karakter Yapısı

  Kibar, güçlü, kendine güvenli bir karakteri vardır. Bekçi köpeği olarak yabancılardan pek haz etmez ve ailesini korumayı bir borç olarak bilir. Gerekmedikçe havlamaz. Asil; akıllıdır. Yemek yerken dağınık ve ziyankardır.

 • Napoliten Mastiff Tüy Yapısı

  Düz, kısa, yoğun, sert tüyleri vardır. Gri, kurşuni siyah yada gri, kahverengi, geyik renginin bazı tonları renkte olabilir. Göğüs kısmında ve parmak uçlarında beyaz lekeler olması şaşırtıcı değildir.

 • Napoliten Mastiff Egzersiz İhtiyacı

  Çok büyük olmasına rağmen ortalama miktarda egzersiz yapması yeterlidir. Çit ile çevrilmiş yürüyüşler ve oyunlardan hoşlanır. Yavru olanlar çok fazla egzersiz yapmamalıdır.Çok hızlı geliştiği için kemikleri ve kilo almayı için enerjiye ihtiyacı vardır.

 • Napoliten Mastiff Yaşam Ortamı

  İri oldukları için geniş yerde yaşamaları gerekir ve bu yüzden küçük apartman dairesinde yaşamaları uygun değildir.

 • Napoliten Mastiff Kökeni

  Neo, Mastini ve İtalyan Mastif olarak da bilinen bu ırkın kökeni İtalya, Napoli'dir. Aynı zamanda burada gelişimini göstermiştir. Neapolitan Mastif ırkının ataları, güçlü bekçi köpeği olma özellikleri ün salmış eski yunan topluluklarından Molossian'lardır. M.Ö. 326 yılında Kral Porus Büyük İskender'e bir çift Neapolitan Mastif hediye etmiştir. Bu olaydan bu cins köpeklerin popularitesi iyice artmıştır. Dövüş ve savaş sektöründe öne çıkmıştır. Arenalarda gladyatörlere, fillere ve ayılara karşı mücadele etmiştir. Daha sonra günümüz Neapolitan Mastif ırkına benzeyen yani daha büyük ve daha güçlü bir versiyonu vahşi İngilizce bekçi köpeği ile melezlenerek elde edilmiştir. Bu yeni ırk da Napoli'de 1946 yılında keşfedilmiştir ve standartlaştırılmıştır. 1970'e kadar Amerika'ya bir kaç Neapolitan Mastiff gitmiştir. Amerikan Kennel Kulübü tarafından 2004 yılında tescillenmiştir. 'Harry Poter' ve Burke dedektif romanı gibi eserlerde Neapolitan Mastiff yer almıştır.

Napoliten Mastiff Karakter Özellikleri

Bu Irk Hakkında Merak Ettikleriniz

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.