American Eskimo Dog Irk Bilgileri

 • Irk Boyutu : Küçük Boy
 • Yükseklik : Minyatür 23 - 30 cm, Küçük 30 - 38 cm, Standart 38 - 49 cm
 • Ağırlık : Çok Küçük 2,5 - 4,5 Kg, Küçük 4,5 - 9 Kg, Standart 8 - 10 Kg
 • Ortalama Yaşam : 12 -15 yıl
BG 1
BG 1

American Eskimo Dog Irkının Genel Özellikleri

 • Pets
 • Korumacıdır

  Bulunduğu alanı sahiplenen, sevdiği insanlara karşı hassas olanlar

 • Pets
 • Oyuncak Sever

  Oynamaya bayılan, özel eşyalarıyla zaman geçirmekten keyif alanlar

 • Pets
 • Arkadaşlık Kurar

  Sosyalliği seven, uyumlu yapılarıyla dikkat çekerler

Rozet
cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Sevgi ve ilgi beklentisinde bulunan ve bu gibi beklentileri karşılanmadığı takdirde inatçı bir yapı özelliği bulunmaktadır. Aktif bir ırk olduğu için bahçe ortamında da rahatlıkla bakılabilir.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy
Cloud Cloud
 • American Eskimo Dog Cinsi

  Amerikan Eskimo Köpeği zeki, tetikte, çok meraklı ve oyunsever bir köpektir. Eğlenmeye düşkün ve dışa dönük, tanışmaya ve herkesle arkadaşlık kurmaya çok istekli olur. Bazen çok kararlı olabilir. Amerikan Eskimo Köpeğinin olgunlaşması biraz zaman alır ve hayatının ilk bir ya da iki yılı boyunca yavru köpeğe benzer görünümünü sürdürür. Oldukça iyi arkadaşlık kurar.

 • American Eskimo Dog Eğitimi

  Amerikan Eskimo Köpeği hızlı bir şekilde öğrenir ve sahibini memnun etmeye isteklidir. Sert eğitim yöntemleri uygun değildir. Amerikan Eskimo Köpeği yaşamının ilk dönemlerinde eğitilmeye başlanmalıdır. Bağlılık eğitimi önerilmektedir.

 • American Eskimo Dog Bakımı

  Amerikan Eskimo Köpeği matlaşmayı engellemek için düzenli olarak fırçalanmalı, tüy döktüğü dönemde ise daha sık fırçalanmalıdır. Tüy dökme döneminde cildi rahatsız etmemesi için tüyleri traş edilmemelidir. Amerikan Eskimo Köpeği kendilerini sık sık temizlerler, bu yüzden yılda sadece 4-5 kere yıkanması gerekir. Amerikan Eskimo Köpeği sık sık insanlarla iletişim kurmaya ihtiyaç duyar. Serin havalarda kendilerini iyi hissederler, sıcak havalarda çok rahatsız olurlar. Kalça displazisine karşı eğilimlidirler ve pirelere karşı alerjileri olabilir. Amerikan Eskimo Köpeği ortalama 10 ile 15 yıl arasında yaşar (bazıları 20 yıla kadar yaşayabilir) ve 4-6 tane yavru dünyaya getirir.

 • American Eskimo Dog Karakter Yapısı

  Amerikan Eskimo Köpeği ailesi ve çocuklarla, diğer evcil hayvanlarla ve ev içi hayvanlarla sosyal ilişkiler kurar, onlarla iyi anlaşır. Yabancılara havlayabilir, ancak agresif bir köpek değildir.

 • American Eskimo Dog Tüy Yapısı

  Amerikan Eskimo Köpeği iki katmanlı kürke sahiptir. Astar kürkünün tüyleri kısa ve sık, dışa kürkünün tüyleri ise uzun ve düzdür. Göğüs ve boyun bölgesinde yele görünümündeki kürkü daha kalın ve tüyleri daha uzundur. Amerikan Eskimo Köpeği beyaz ve bisküvi kreması renginde olmalıdır--onun dışında farklı bir renk kabul edilemez. Amerikan Eskimo Köpeği yılda iki kez tüy döker.

 • American Eskimo Dog Egzersiz İhtiyacı

  Standart Amerikan Eskimo Köpeği her gün yeterli düzeyde egzersiz yapmaya ihtiyaç duyar ve uzun koşu ya da yürüyüşlere çıkarılmalıdır. Ağır kürkünün aşırı ısınmaması için egzersiz sürecinde bolca su verilmeli ve gölgeli bir yerde durması sağlanmalıdır. Amerikan Eskimo Köpeği köpek sporlarından hoşlanır. İletişim kuramadıkları zaman sıkılabilir ve yıkıcı olabilir.

 • American Eskimo Dog Yaşam Ortamı

  Apartman yaşamı için uygun olan bir köpektir. Evin içinde çok aktif olurlar. Fakat küçükde olsa bir bahçe her zaman tercih sebebidir.

 • American Eskimo Dog Kökeni

  Amerikan Eskimo Köpeği (bazı bölgelerde ‘Eskie’ ya da Alman ismi olan ‘spitz’ adıyla anılmaktadır) gerçekte Pomeranian ve Keeshond gibi birkaç Alman cinsinin soylarından günümüze kadar gelmektedir. Alaska Kurtları ile yakın bir ilişkisi yoktur. Amerikan Eskimo Köpeği, 20. yüzyılın başlarında Alman sakinleri tarafından Amerika’ya getirilmiş ve ünlü bir sirk oyuncusu olmuştur. ‘Stout’s Pal Pierre’ olarak adlandırılan bir Eskie, gergin bir ipte yürüyerek ünlü olmuştur. Gösteriden sonra Eskie yavruları satılarak bu cinsin sirk sayesinde ünlü olması sağlanmıştır. Amerikan Eskimo Köpeği 1994 yılında Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanınmıştır.

American Eskimo Dog Karakter Özellikleri

Bu Irk Hakkında Merak Ettikleriniz

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.