Danua Irk Bilgileri

 • Irk Boyutu : Büyük Boy
 • Yükseklik : Erkek 76 – 86 cm
  Dişi 71 – 81 cm
 • Ağırlık : Erkek 54 – 72 Kg
  Dişi 45 – 59 Kg
 • Ortalama Yaşam : 10 yıl
BG 1
BG 1

Danua Irkının Genel Özellikleri

 • Pets
 • Evine Düşkün

  Evcimen halleriyle varolan, yaşamlarında yerlerini benimseyenler

Rozet

CAN'DAN DOSTLAR

Irk ve Davranış Uzmanı Can Paksoy, Danua ırkını anlatıyor

cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

İnsanları seven ve onlarla birlikte olmaktan hoşlanan Danualar’ın çocuklara karşıda son derece sabırlı olduğu bilinmektedir. Sevgi dolu, fazla havlamayan ve gerektiğinde saldırganlaşan Danualar dev bir ırk ve iyi bir bekçi köpeğidir.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy
Cloud Cloud
 • Danua Cinsi

  Ev hayvanları, köpekler ve çocuklar ile iyi geçinirler. Kendi türünden olmayan karşı cins köpekler ve küçük kedilere karşı baskın olabilirler. Küçük yaşta sosyalleştirilmeliler. Yabancılara karşı temkinli davranırlar ancak aile içinde arkadaş canlısıdırlar.

 • Danua Eğitimi

  Çok sert davranmayacak ancak baskın bir eğitici gereklidir. Çok büyük olduğu için küçük yaştan itibaren tasma ipi ile nasıl durması gerektiği öğretilmelidir. İtaat eğitimi çok önemlidir ve sıkı bir şekilde küçük yaşta verilmelidir.

 • Danua Bakımı

  Kauçuk bir fırçayla tüy dökme döneminde fırçalanmalılar. Düzenli beslenme isterler ve aşırı egzersizden kaçınılması gerekir. Kalça çıkığına yakalanma ihtimali vardır. Şişkinlik riskine karşı öğünler gün içine dağıtılmalıdır yada yemekten hemen sonra egzersiz yapılmamalıdır. 8-12 yıl aralığında ömürleri vardır.

 • Danua Karakter Yapısı

  Great Danes cinsi köpekler sakin, sadık, akıllıdır. Çok fazla havlamazlar ancak iyi birer gözlemci köpek oldukları söylenebilir. Bazıları salya akıtma davranışı gösterebilir.

 • Danua Tüy Yapısı

  Tüyleri düz ve kısadır. Renk ise siyah maske yada siyah kulaklar ve kuyruk ucu ile birlikte geyik rengi, altın üzerine siyah benekli, çelik mavisi, parlak siyah olabilirler. Aynı zamanda beyaz üzerine siyah yamalı şekilde, ağız kısmı-göğüs-kuyruk ucu beyaz vücut siyah (Mantle yada Boston)şeklinde de olabilirler.

 • Danua Egzersiz İhtiyacı

  Büyüdüğünde dengeli miktarda egzersiz yapmaları gerekir. Küçükken ise çok fazla egzersiz yapmaması gereken bir türdür. Günlük yürüyüşlere çıkarılmalı yada büyük bir bahçede oynamasına izin verilmelidir. Çok büyük olduğundan apartman yaşamı onun için uygun olmayabilir.

 • Danua Yaşam Ortamı

  İç mekanda yatmaları için yumuşak bir yere ihtiyaç duyarlar. Yeteri kadar enerjisini atacak egzersiz yaptırılırsa apartmanda bakılmalarında bir sakınca yoktur.

 • Danua Kökeni

  Great Dane (Alman Mastiff, Granddanois, Gentle Giant yada Dane olarak da bilinir) dünyanın en uzun türlerinin arasında yer alır. Almanlar kökeninin kendi ülkeleri olduğunu iddia ederler. Orijinalde yaban domuzuna karşı üretilmişlerdir. Hızları, korkusuz oluşları, hoş görüntüleri ile populer dünya çapında populer köpek cinsleridir. Dünyanın en uzun köpeği 107 cm uzunluğundaki Great Dane olan Gibson'dur. Jetsonların Astro karakteri de bir Great Dane'dir.

Danua Karakter Özellikleri

Bu Irk Hakkında Merak Ettikleriniz

Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin
Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.