Duke

 • Cins: Dachshund
 • Cinsiyet : Erkek
 • Doğum Tarihi : 15.02.2024
 • Renk : İsabel
 • Kg: 2.45 Kg
cubes house

Irk Hakkında Uzman Analizi

Güçlü kaslara sahip olan Dachshund, vücut yapısıyla dikkat çekmektedir. Kilo almaya müsait bir yapıya sahip olduklarından beslenmelerine özen gösterilmelidir. İnatçı karaktere sahip Dachshund’un eğitimleri oldukça sabır gerektirmektedir.

Irk Hakkkında Uzman Analizi
Can Paksoy

Irkın Genel Nitelikleri

Sosis Köpek Cinsi Nedir?

Dachshund olarak adlandırılan sosis köpeklerin adı Almanca porsuk ve köpek kelimelerinin birleşiminden oluşur. Sosis köpekler, 15 yüzyılda Almanya’da porsuk avlamak için yetiştirilmiş köpeklerdir. Uzun sırtları ve kısa bacakları ile dar yuvalarda yaşayan hayvanları dışarı atıp kovalayabiliyorlardı. Teknik olarak çok iyi koku alan tazı olarak sınıflandırılabilir. Bu cinse mensup olan köpekler harika bir arkadaş olmalarının yanında sadık bir aile köpeğidir. Şimdi size bu sevimli sosis köpek cinsi nedir, bakımı nasıl yapılır ve daha fazlası hakkında bilgi vereceğiz.

Sosis Köpek Türleri Nelerdir?

Sosis köpek türleri nelerdir sorusuna, Dakhund köpeklerin Smooth Dachshund, Longhaired Dachshund ve Wirehaired Dachshund olmak üzere üç ayrı türü vardır şeklinde yanıt verilebilir. Tüy yapısına göre türlerin görünümleri biraz farklı olabilir. En popüler türü Smooth Dachshund, Amerika’da en sevilen aile köpekleri arasında yer alır. Tüy yapısına göre türler farklı görünüme sahip olsa da karakteristik olarak benzer özelliklere sahip olurlar.

Smooth Dachshund (Pürüzsüz Dakhund)

Dachshund köpeklerin en popüleri olan Smooth Dachshund (pürüzsüz Dakhund) parlak ve kısa tüylere sahiptir. Siyah, krem, ten rengi veya açık kahverengi gibi renklerde olabilir. Kürklerinde alaca benekli kaplama deseni olabilir. Pürüzsüz Dachshund'ların gözlerinin rengi, kürk rengine ve desenine göre değişir. Düz ve iki renkli kaplamalı pürüzsüz Dachshund'ların tipik olarak koyu renk gözleri varken alacalı olan sosis köpek türü cinsinin kısmen veya tamamen mavi gözleri vardır.

Wirehaired Dachshund (Fırça Tüylü Dakhund)

Sosis köpek ırkı cinsinin sevimli üyesi Wirehaired Dachshund (fırça tüylü Dakhund), gür kaşları ve sakalı ile dikkat çeker. Kısa, kalın ve taba tüyleri vardır. Kürk renkleri Smooth Dachshund ile aynı olabilir. Siyah, kahverengi ve gri karışımı renk en popüler renkleridir. Kürkleri sert üst kaplama ile kaplanmış yumuşak bir alt kaplamaya sahiptir. Siyah, ten rengi ve çeşitli kızıl tonlarında görülebilirler.

Long Haired Dachshund (Uzun Tüylü Dakhund)

Sosis köpek cinsinin bir diğer sevilen türü Long Haired Dachshund (uzun türlü Dakhund) hafif dalgalı tüylere sahip olur. Bu tarz sosis köpek cinsi; kulaklarında, boynunun altında, vücudunda ve bacaklarının arkasında daha uzun olan tüyleriyle dikkat çeker. Smooth Dachshund ile aynı renklere sahip olan uzun tüylü Dakhund’ların daha uysal bir mizacı olduğu düşünülür.

Sosis Köpek Renkleri

Sosis köpek renkleri; krem, çikolata, kızıl, açık kahverengi, gri ve siyah renklerde olabilir. Siyah-beyaz ayrıca da yaban domuzu rengi tarzında renklerle görülebilir. Bazı sosis köpeklerde benekli tüy yapısı da görmek mümkündür. En fazla görülen renk ise koyu kızıla kaçan bir kahverengidir. Sosis köpek köpek türü arasında sarımsı kahverengi de sık görülen renkler arasında yer alır.

Sosis Köpek Fiyatları Neye Göre Değişir?

Sosis köpek fiyatları ırkın orijinal özelliklerine, rengine, yetiştirilme yerine, sağlık durumuna göre değişebilir. Bu sebeple de sosis köpek fiyatları neye göre değişir sorusunun yanıtını köpeklerin ait oldukları tür belirler. Yani sosis köpekler türlerine göre farklı fiyatlandırılabilir. Sosis köpeklerin anavatanı Almanya’dır. Orijinal sosis köpeklerin vücut yapısı belli bir biçimde olur. Sadece vücut yapısı değil karakter özellikleri de orijinal köpeklerde farklıdır. Türüne göre ve yetiştirilme yerine göre sosis köpeklerde farklı fiyatlar görülebilir.

Sosis Köpek Yavru Fiyatları Neye Göre Değişir?

Yavru sosis köpek fiyatları neye göre değişir sorusuna ise yavru sosis köpek fiyatları yavruların ırk özelliklerine göre, sağlık durumlarına göre, yetiştirilme yerlerine göre, türlerine ve renklerine göre değişebilir şeklinde yanıt verilebilir. Yavru sosis köpek alırken dikkat edilmesi gereken nokta orijinal ırk olmasıdır. Yanlış çiftleştirmek ve sağlıksız ortamda yetiştirilmiş yavrular orijinal ırk özellikleri göstermez. Yavruların türü ve renkleri fiyatları etkiler.

Sosis Köpek Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sosis köpek bakımı nasıl yapılmalıdır sorusunun yanıtı bu köpeklerin türüne göre değişiklik gösterir şeklinde olacaktır. Mesela, tüy bakımı farklı türlerde farklı detaylar gerektirir. Fırça tüylü olanların tüylerinin daha sık taranması gerekir. Pürüzsüz olanlar daha az bakım ister. Uzun sırtları nedeniyle sırtlarındaki disklerin kaymasına veya yırtılmasına yatındırlar. Bu nedenle onları tutarken sırtlarına destek vermek gerekir. Avlanmak için yetiştirildiklerinden buna bağlı bazı davranışlar gösterebilirler. Sosis köpek bakımı sırasında oyuncakları avlanma güdüsü için kullanmak önemlidir.

Sosis Köpek Nasıl Beslenmelidir?

Sosis köpek nasıl beslenmelidir sorusunun yanıtı çok önemlidir. Çünkü sosis köpek köpek türü olarak özel bir köpek türüdür. Özellikle kilo alma eğilimleri olduğundan yağ içerikli mamalardan uzak durmak gerekir. Bu ırk için özel üretilen kaliteli mamalar vardır. Irka özel mama tercih etmek sağlık açısından önemlidir. Kendi maması dışında başka yiyeceklerle beslenmemelidir. Her zaman taze suya rahat erişimi olmalıdır. Çabuk kilo alabileceğinden kilo kontrolünün yapılmasına dikkat edilmelidir.

Sosis Köpek Cinsi Kaç Saat Uyumalıdır?

Sosis köpek cinsi kaç saat uyumalıdır sorusunun yanıtı yavru ve yetişkin köpeklere göre değişiklik gösterir. Yavru sosis köpek 18-20 saat uyuyabilir. Yedi yaşından sonra uyku süresi 16-18 saat olur. Yetişkin bir köpeğin günlük uyku süresi normal olarak 12 saat olsa da bu süre bazen 14 saate kadar çıkabilir. 14 saatten fazla uyuyan yetişkin köpeklerin sağlık sorunları olabilir.

Yavru Sosis Köpek Nasıl Yıkanmalıdır?

Yavru sosis köpek nasıl yıkanmalıdır sorusuna yanıt vermeden önce yavru köpeklerin 8 haftalık olmadan yıkanmaması gerektiğini vurgulamak gerekir. 8 haftalık olduktan sonra yavru sosis köpeğini yıkarken ılık su kullanılmalıdır. Yıkama sırasında gözlere ve kulaklara su kaçırmamaya dikkat edilmelidir. Kulak içleri banyo sonrası yumuşak pamuk yardımıyla temizlenmelidir. Yavru köpek yıkanırken kimyasal içerikli şampuan ya da başka ürünler kullanılmamalıdır. Yavru köpeğin banyo zamanını sevmesi için banyodan sonra ödüllendirilmesi önerilir.

Sosis Köpek Cinsi Kaç Yaşında Tıraş Edilmelidir?

Sosis köpek türüne göre farklı bakım ihtiyaçları duyar. Bu açıdan sosis köpek cinsi kaç yaşında tıraş edilmelidir sorusunun yanıtı köpeklerin yaşına göre değişir. Uzun tüylü sosis köpeklerin sende bir kere traş edilmesi tercih edilebilir. Hiç tıraş etmeme de bir tercihtir. Köpekler 5 aylıktan sonra tıraş edilebilirler. 5 aylık olmadan köpek tıraşı önerilmez.

Sosis Köpek Fiziksel Özellikleri Nedir?

Sosis köpek fiziksel özellikleri arasında uzun sırt ve basık gövde öne çıkar. Köpek türleri arasında çok farklı görünümüyle dikkat çeken sosis köpekler bu fiziksel özelliklerini porsuk yakalamak için yetiştirilmelerinden alırlar. Uzun kaslı vücudunu kısa bacakları üzerinde taşır. Kısa bacakları tünelleri kazmak için, geniş göğüsleri dövüşmek için tasarlanmıştır. Neredeyse komik bir görünüme sahip olan sosis köpeklere baktığınızda kendinizi gülümsemekten alamazsınız. Aslında bu sevimli görünümleri ciddi pratik nedenlerden kaynaklanır. Kısa bacakları ve uzun gövdeleri porsuk gibi hayvanları avlamak için bu şekli almıştır. Hem erkek hem de dişi sosis köpek fiziksel özellikle nelerdir sorusunu şu şekilde detaylandırabiliriz.

Erkek Sosis Köpek Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Erkek sosis köpek fiziksel özellikleri nelerdir sorusuna sosis köpek özellikleri erkeklerde fazla değişmez şeklinde yanıt verilebilir. Erkek sosis köpekleri dişilerine göre biraz daha iri olabilir. Ancak aralarında çok belirgin farklar olmaz. Kaslı ve güçlü gövde yapıları ilk bakışta dikkat çeker. Kürk özellikleri türlere göre değişkenlik gösterir. Dövüşmek için tasarlanan göğüsleri oldukça güçlüdür. Görünüş olarak komik gibi görünse de sağlam bir avcı köpeğidir.

Dişi Sosis Köpek Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Dişi sosis köpek fiziksel özellikleri nelerdir sorusunun kesin bir yanıtı yoktur. Bu cinse mensup köpeklerin dişilerinin erkeklere göre çok az daha küçük olduğu söylenebilir. Genel olarak güçlü, kaslı ve uzun gövdeleri belirgindir. Erkeklerle güç açısından pek bir farkları yoktur. Avlanmak için tasarlanmış vücut yapıları oldukça etkileyicidir. Kısa bacaklarının üzerinde kaslı ve uzun gövdeleri bulunur. Tüy yapısı olarak farklı renk ve yapıda alternatifleri vardır.

Sosis Köpek Karakter Özellikleri Nedir?

Sosis köpek sahiplenmek isteyenlerin onlar hakkında ilk bilmesi gereken şey yüksek sesle havlanmaya eğilimli olduklarıdır. Sosis köpekler biraz inatçı ve yaramaz olabilirler. İyi bir eğitim onlar için anahtar cümledir. Zeki, bağımsız ve oyuncu karakterleriyle öne çıkan sosis köpekler size yakın olmayı çok severler. Genellikle bir kişiyle yakın bağ kurarlar. Sahiplerinin ilgisini kıskanabilirler. Çalışkan, yardımsever köpekler olarak terapi köpeği olarak tercih edilirler. Eğlenceli bir ruha sahip, özgürlüğe ve doğaya düşkün köpeklerdir. Yabancılardan şüphelenmeye eğilimli olduğundan yavruyken sosyalleştirmek gerekir. Eğlenceli ve korkusuz köpekler olarak bilinirler. Kucaklaşmayı çok severler. Sosis köpek sahiplenme açısından hem dişi hem de erkek sosis köpek karakter özellikleri nedir sorusunun yanıtını bilerek gerçekleştirmek daha uygun olacaktır.

Erkek Sosis Köpek Karakter Özellikleri Nelerdir?

Erkek sosis köpek karakter özellikleri nelerdir sorusuna bu ırkın erkekleri cesur ve inatçı kişilikleriyle tanınırlar şeklinde yanıt verilebilir. Azimli olmak için yetiştirildiklerinden inatçılık içgüdüsel özellikleri arasında yer alır. Meraklı ve oyuncu mizaçlarının ardında avcı kökenleri yatar. Erken dönemde sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır. Porsuk avlamak için yetiştirildiklerinden çekingen davranmazlar. Her zaman enerjik ve uyanık köpeklerdir. Kazma ve oyma eğilimleri vardır. Avlanma içgüdülerini tatmin etmek için onlarla oyunlar oynamak gerekir.

Dişi Sosis Köpek Karakter Özellikleri Nelerdir?

Dişi sosis köpek karakter özellikleri nelerdir sorusuna en net şekilde dişilerin karakterleri erkeklerinkine benzer şeklinde olacaktır. Çok cesur ve çok eğlenceli köpeklerdir. Meraklı, oyuncu ve cana yakın davranışlar sergilerler. Çok iyi arkadaş olabilirler. İlgiye her zaman çok ihtiyaç duyarlar, bu sebeple de kucağı severler. Yavruyken iyi eğitilmeleri sırasında sosyalleştirilmeleri oldukça önemlidir. İnatçı davranışlar dişilerde de görülür. Avlanma içgüdülerinden dolayı sürekli bir yerleri kazma isteği duyarlar. Çok sevimli ve sadık köpeklerdir.

Sosis Köpek Cinsi Çok Tüy Döker mi?

Sosis köpek cinsi çok tüy döker mi sorusu sosis köpek sahiplenmek isteyenler tarafından sıklıkla sorulur. Bu köpek cinsi orta derecede tüy döken bir köpek cinsidir. Kürk tipine öre bakım yapılırsa tüy dökme sorunları olmaz. Smooth (pürüzsüz), Wirehaired (fırça tüylü) ve Longhaired (uzun tüylü) kürk tiplerinin tüy bakımı farklı yapılır. Kısa tüylü olanlar haftada bir kez uzun tüylü olanlar haftada birkaç kez taranmalıdır. Tüy bakımı düzenli yapılırsa tüy dökme sorunu ortadan kaldırılabilir. Seçilen mama da tüy sağlığına etki etmektedir.

Sosis Köpek Cinsi Köpek Kaç Yıl Yaşar?

Sosis köpek cinsini sevenler en fazla sosis köpek cinsi köpek kaç yıl yaşar sorusunu sorar. Bu cins köpeklerin bakımı iyi yapılırsa 15 yıl kadar yaşayabilir. Mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için sosis köpeklerin olası sağlık problemlerine dikkat etmek gerekir. Düzenli veteriner kontrollerine gitmek önemlidir. Bu ırkın kilo alma sorunu vardır. Fazla yemek yemesi onun için zararlı olabilir. Sağlık durumuna göre beslenme planı uygulanmalıdır. Sosyal ilgi bu köpekler için önemlidir. Yalnız kalmak onlara iyi gelmez. Sevgiyi hissetmeleri gerekir. Sevgiyle ve sağlıklı bir bakım planı ile uzun yıllar yaşamaları mümkündür.

Sosis Köpek Ortalama Boy ve Kiloları Nedir?

Sosis köpek ortalama boy ve kiloları nelerdir sorusuna bu ırka mensup köpeklerin üç farklı boyutta sınıflandırıldığını söyleyebiliriz. Minyatür, standart ve oyuncak(toy) boy olarak farklı boylarda çeşitleri vardır. Standart sosis köpekler 9 kg civarında, 35-45 cm boyları arasında olurlar. Minyatür sosis köpeklerinde ağırlığı ortalama 9 kg’dır. Boyutları ise 30-35 cm arasında değişir. Oyuncak(toy) sosis köpeklerin ağırlığı 3,5 kg, boyutları 30 cm civarında olur. Farklı boyutlardaki sosis köpeklerin görünüm özellikleri benzerdir. Uzun gövdeli ve kısa boylu köpeklerdir.

Sosis Köpek Eğitimleri Nelerdir?

Sosis köpek eğitimi köpeğin davranışlarında oldukça etkilidir. Yavruyken eğitilmeyen köpekler inatçı ve başına buyruk olabilirler. Sosis köpek eğitimleri arasında sosyalleşme eğitimi, temel itaat eğitimi, tuvalet eğitimi, oyun eğitimi gibi eğitimler bulunur. İyi bir eğitim sosis köpeğin uyumlu olması için anahtardır. Sosis köpeklerin eğitimleri nelerdir, detayları nasıl olmalıdır merak edenler için tüm eğitimlerinin yavruyken verilmesi gerektiğini önemle belirtmek de gerekir. Yüksek sesle havlama eğiliminde olan sosis köpeklerin bu davranışı da yavruyken eğitimle üstesinden gelinebilecek bir davranıştır.

Yavru Sosis Köpek Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Yavru sosis köpek eğitimi nasıl verilmelidir sorusuna eğitim verilirken çok fazla sabırlı olmanın önemini belirterek yanıt verebiliriz. Yavru sosis köpekler inatçı ve kendi yolunu çizmeye çalışan köpeklerdir. Onlarla iyi bir iletişim kurmak önemlidir. Eğitimi alabilmeleri için öncelikle eğitim verenle bağ kurmaları gerekir. Kendilerine iyi bir av arkadaşı ararlar. Bazı ırklar kendilerine lider ararken bu ırk kendine av arkadaşı arar. Ona eğitim verebilmek için onunla çok iyi iletişim kurmanız gerekir.

Sosis Köpek Oyun Eğitimi Nasıl Verilir?

Sosis köpek oyun eğitimi nasıl verilir merak edenler için bu cinse mensup köpeklerin eğitiminde seçilen oyuncaklar ve seçilen oyun tarzı önemlidir diyebiliriz. Bu köpekler avcı köpeklerdir. Oyuncaklarını av olarak görme eğiliminde olurlar. Avlanmalarının ödüllendirilmesi gerekir. Onlara doğru avları göstermek gerekir. Oyuncaklarıyla av oyunları oynayabilirlerse farklı yerlerde avlanma davranışları göstermezler.

Sosis Köpek İç Mekân Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Sosis köpekler oldukça zeki köpek arasındadır. Bu sebeple de sosis köpek iç mekân tuvalet eğitimi nasıl verilmelidir şeklinde endişe duymaya gerek yoktur. İç mekân tuvalet eğitimini kolaylıkla öğrenebilir. Öncelikle onun için sakin, sessiz bir yerde tuvalet alanı oluşturmalısınız. Yemeklerden sonra köpeği bu alana götürerek tuvalet yapmasını teşvik etmelisiniz. Doğru yere tuvalet yaptığı zaman mutlaka ödüllendirmelisiniz.

Sosis Köpek Dış Mekân Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Sosis köpek özellikleri arasında dış etkenlere karşı aşırı duyarlılık vardır. Bu nedenle de sosis köpek dış mekân tuvalet eğitimi nasıl verilmelidir sorusunun yanıtı da önem kazanır. Dış mekân tuvalet eğitimi sırasında mutlka sakin, kalabalıktan uzak bir yer tercih edilmelidir. Yemeklerden sonra her gün aynı saatlerde köpeğinizi dışarı tuvalet yapmaya çıkarabilirsiniz. Tuvaletini yaptığında onu ödüllendirerek tuvalet eğitimini kolay öğrenmesini sağlayabilirsiniz:

Sosis Köpek Temel İtaat Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Sosis köpek sahiplenmek isteyenler bu köpeklerin eğitiminin çok önemli olduğunu bilmelidir. Sosis köpek temel itaat eğitimi nasıl verilmelidir sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz. Sosis köpekler yavruyken temel itaat eğitimi alırsa ilerleyen zamanlarda daha uyumlu ve daha kaliteli bir yaşam sürebilirler. Temel itaat eğitiminde köpeğin eğitim verenle kurduğu iletişim çok önemlidir. Köpeğin sizi dinlemesi için sizi ciddiye alması gerekir. İlk olarak kolay komutlardan başlayarak zora doğru ilerleyebilirsiniz.

Sosis Köpek İleri Düzey İtaat Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Sosis köpek ileri düzey itaat eğitimi nasıl verilmelidir sorusuna yanıt vermeden önce bu cinse mensup köpeklerin temel itaat eğitimini tamamlamış olması gerekliliğini belirtmek gerekir. Temel itaat eğitimini tamamlamış olan köpeğinize ileri itaat eğitimi vermek için onunla sıkı bir bağ kurmalısınız. İletişim ve bağlılık ileri itaat eğitiminde anahtar kelimelerdir.

Sosis Köpek Hangi Cinslerin Birleşmesi ile Oluşmuştur?

Sosis köpek sahiplenmek isteyenler en fazla sosis köpek hangi cinslerin birleşmesi ile oluşmuştur sorusunu merak ederler. Bu türe mensup köpekler Pointer ve Pinscher cinslerinin birleşmesi ile oluşmuştur.

Sosis Köpek Çiftleştirme Nasıl Yapılmalıdır?

Satılık sosis köpek ararken nasıl çiftleştirildiklerine dikkat etmelisiniz. Sosis köpek çiftleştirme nasıl yapılmalıdır, neye dikkat edilmelidir sorularına sosis köpek çiftleştirilirken aynı türden olmasına, sağlık durumlarının iyi olmasına ve orijinal ırk olmasına dikkat edilmesi gerekir şeklinde yanıt verilebilir

Sosis Köpek Cinsinde Hamilelik Süreci Nasıldır?

Sosis köpek cinsinde hamilelik süreci nasıldır yanıtı oldukça önemlidir. Çünkü sosis köpek cinsinde hamilelik süreci biraz zor geçebilir. Hamile sosis köpekler gergin olabileceğinden çok iyi bakıma ve ilgiye ihtiyaç duyarlar.

Sosis Köpek Cinsi Köpeklerin Genetik Hastalıkları Nelerdir?

Sosis köpek cinsi köpeklerin genetik hastalıkları nelerdir sorusunun yanıtını şu şekilde sıralayabiliriz: İntervertebral Disk Hastalığı (IVDD), Epilepsi, Progresif retinal atrofi (PRA), Gastrik dilatasyon-volvulus (GDV), Cushing Hastalığı (Hiperadrenokortisizm), Canine Diabetes Mellitus (DM ve sağırlık gibi genetik hastalık riskleri vardır

Sosis Köpek Cinsine Hangi Aşılar Yapılmalıdır?

Sosis köpek cinsine hangi aşılar yapılmalıdır sorusuna her köpekte olan aşılar olmalıdır şeklinde kısaca yanıt verebiliriz. Yani bu cinse mensup köpeklerin köpek iç parazit, köpek dış parazit, kuduz aşısı, bronchine aşısı, pupy DP aşısı, Lyme aşısı gibi aşıları olması gerekir.

Sosis Köpek Cinsine Mikroçip Takılmalı mıdır?

Sosis köpek cinsine mikroçip takılmalı mıdır sorusunun yanıtı kesin bir evettir. Çünkü Dachshund köpekler için de tüm evcil hayvanlar gibi mikroçip takma zorunluluğu vardır.

Sosis Köpek Evde Yalnız Kalabilir mi?

Sosis köpek özellikleri arasında yalnız kalamama öne çıkan bir özelliktir. Bu açıdan sosis köpek evde yalnız kalabilir mi sorusuna bu ırka mensup köpeklerin evde pek yalnız bırakılmaları tavsiye edilmez denilebilir.

Kırma ve Safkan Sosis Köpek Nasıl Anlaşılır?

Sosis köpek sahiplenmek isteyenler sıklıkla kırma ve safkan sosis köpek nasıl anlaşılır sorusunu sorarlar. Satılık sosis köpek bakarken kırma mı safkan mı olduğunu anlamak için vücut yapısına dikkat edebilirsiniz. Orijinal sosis köpeklerin uzun ve kaslı gövdesi, kısa bacakları olur.


 • Veterinarian
 • Veteriner Kontrol Sağlık Desteği

 • Veterinarian
 • Bakım ve Eğitim Desteği

 • Veterinarian
 • Şampiyon Kan Yavruları

 • Veterinarian
 • Tüm Şehirlere Ulaşım İmkanı

Rozet
Simple Dog Bulut

Irklar Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayın!

+90 533 407 63 63 yada

Bize Mail Gönderin

Dachshund Irkı Hakkında

 • Pets
 • Evine Düşkün

  Evcimen halleriyle varolan, yaşamlarında yerlerini benimseyenler

 • Pets
 • Oyuncak Sever

  Oynamaya bayılan, özel eşyalarıyla zaman geçirmekten keyif alanlar

 • Pets
 • Arkadaşlık Kurar

  Sosyalliği seven, uyumlu yapılarıyla dikkat çekerler

Elit Yavru

ELİT YAVRU 30. YILI

Referanslar

Türkiye ve Dünya'dan onbinlerce hayvansever'in mutluluğuna ortak olduk. Pet ile yaşamın her anında bizi tercih edenlerin yanında olduk. Pet bakım, eğitim, pansiyon, beslenme, kuaförlük ve aksesuar ihtiyaçlarını karşılayan büyük bir eko sistem zinciriyle hayvanseverlerin sürekli yanındayız.

Satıştaki Yavrular